Прес-реліз: 14 рівненських школярів, 9 яких із Сарн - переможці Всеукр конкурсу

Нижче - прес-реліз про результати творчого конкурсу «Безпека в житті - життя в безпеці» від «Школи безпеки».
14 призерів – з Рівненської області. Будемо вдячні, якщо поставите матеріал на Ваш сайт. 

Школярі з Рівненської області - призери «Школи безпеки»
14 призових місць вибороли школярі з Рівненської області на Всеукраїнському творчому конкурсі «Школи безпеки». У конкурсних роботах школярі успішно демонстрували свої таланти, а також уміння пропагувати правила особистої та колективної безпеки серед ровесників.

Наприкінці 2013 року завершився Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості «Безпека в житті - життя у безпеці», організований Всеукраїнським громадським дитячим рухом "Школа безпеки" (ВГДР «Школа безпеки») за сприяння ДСНС України, Міністерства молоді та спорту України, навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності областей України. Вкотре партнером творчого змагання виступила Група компаній «Фокстрот», розширивши межі власного соціального проекту «Школа безпеки» під девізом «Комфортно там, де безпечно!».

Навколо важливої соціальної проблеми об’єдналися дорослі та діти, адже дитяча смертність від нещасних випадків невиробничого характеру в 2012 році становила 978 дітей віком до 14 років. Мета творчого змагання «Безпека в житті – життя у безпеці» - благородна: пропаганда серед дітей і молоді здорового і безпечного способу життя, виховання культури безпечної життєдіяльності та формування свідомого й відповідального ставлення до особистої та колективної безпеки.

Конкурс проводився у три етапи: шкільний (районний), регіональний (відбірковий) та всеукраїнський (заключний). У конкурсі взяли участь понад 10000 дітей віком від 6 до 17 років. На фінальний етап конкурсу надійшло понад 500 робіт з 17 регіонів України. Загалом, переможцями та призерами конкурсу в трьох вікових категоріях стали 105 осіб! А ще понад 100 дітей були відзначені журі дипломами.

В новорічні свята подарунки від організаторів конкурсу і «Фокстроту» отримають також школярі Рівненщини. Так, в номінації «Малюнок» ІІ місце взяла семирічна Софія Цуман із Сарненського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка за живопис «Лелеки повертаються додому…». У старшій віковій категорії цієї ж номінації всі три призові місця отримали теж рівняни: І – Оксана Метка із ЗОШ №23 м.Рівне за малюнок гуашшю «Нічна пожежа в селі»; ІІ – Євген Мельничук із Рівненського економіко-педагогічного ліцею за графіку «А він завжди прийде на допомогу»; ІІІ – Катерина Мислінчук - учениця Рівненського природничо-математичного ліцею «Елітар» за акварель із головним девізом Служби 101 – «Запобігти, врятувати, допомогти».

У номінації «Фото» в старшій віковій категорії найкращою стала робота «Екологічна безпека» В’ячеслава Омельяненка із Костопільської гуманітарої гімназії ім. Т.Г. Шевченка. Сподобався журі вірш учениці Олени Заїки - «МНС – єдиний у світі», теж із Костопільської гімназії.

І вкотре, переможні місця отримують вихованці Сарненського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка у низці номінацій. Кращий «Плакат» із промовистою назвою «Ми обираємо здоров’я, ми обираємо –життя» і, як наслідок, друге місце – в одинадцятирічної Ольги Аврамишиної. В номінації «Рукоділля» увагу журі привернула аплікація Максима Шерстюка «Збережи життя» (тематика «Обережно, лід») із застереженням: «Я і мої друзі знають - весною на ковзанці не грають! Небезпечний лід тоді, Дітлахам не минувать біди!». В номінації «Відеофільм, комп’ютерна презентація» призерами стали 10-річна Анастасія Міркевич (презентація «Безпека вдома») і 11-річний Микита Хиноцький («Правила пожежної безпеки»). Оповідання «Я б у рятувальники пішов – нехай мене навчать» 14-річної Тетяни Мокробородової стало найкращим у своїй номінації та віковій категорії. Вірш 8-річного Романа Хмеля «Мої правила безпеки», у якому хлопець розповідає про безпеку в побуті, приніс хлопцеві третє призове місце, а казка «Як джмелик Боні врятував друзів» 13-річному Андрію Цуману – перше. У номінації «Кросворд» в середній віковій категорії ІІІ місце отримав Андрій Турик. Таким чином, з 14 призових місць у Всеукраїнському конкурсі 9 своїй області забезпечили вихованці Сарненського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка вибороли 9 призових місць!

Кульмінацією конкурсу став вихід у світ книги «Казкові рятівники» під рубрикою «Автори -діти» для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Це збірка з 16 казок - кращих робіт учасників конкурсу "Безпека в житті - життя у безпеці".
- Більше 20 дітей малювали ілюстрації до видання, вони з нетерпінням чекали на появу книги, - розповідає Алла Негрієнко, керівник ВГДР «Школа безпеки» та ініціатор проекту. – Ми були вражені креативністю та ерудованістю конкурсантів, які є авторами казок на тематику безпеки, та дітей, які створили до них надзвичайно цікаві ілюстрації. Тому просили «Фокстрот», як наших партнерів, відзначити якомога більше школярів.
Усім талановитим дітям у поштові посилки із дипломами та сюрпризами організатори вклали диск із мультсеріалом «Фокс і Трот поспішають на допомогу», знятий торговельною мережею «Фокстрот. Техніка для дому».

- Кожна дитина повинна володіти елементарними навичками безпеки і на це спрямований наш соціальний проект "Школа безпеки", - сказав, вітаючи переможців конкурсу, співзасновник Групи компаній «ФОКСТРОТ» Геннадій Виходцев. – Весь рік ми спільно із партнерами ДСНС України та ВГДР «Школа безпеки» працювали у навчальних установах, Будинках культури, навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, на площах українських міст біля супермаркетів «Фокстрот». Ми навчали дітей правилам безпечної поведінки на веселих та пізнавальних Уроках безпеки. А паралельно з цим - дякували за проактивність сотням дітей, які беруть участь у зльотах дружин юних пожежних, змаганнях юних рятувальників «Школа безпеки». Сподіваємося, що відзнака переможців конкурсу «Безпека в житті – життя у безпеці»-2013 на початку нового року стане гарним стимулом для майбутніх перемог наших юних активістів.
Організатори «Школи безпеки», підбивши підсумки року, продовжать роботу у році новому, аби навчити ще більше маленьких українців правилам поведінки, які роблять побут і комфортним, і безпечним!

Довідка:
Соціальний проект «Школа безпеки» в 2002 році був ініційований Групою компаній «Фокстрот» під девізом «Комфортно там, де безпечно!» з метою підтримки державної політики щодо безпеки життя серед шкільної молоді (партнерство у Всеукраїнських змаганнях з КВК юних інспекторів руху та змагань юних рятувальників Всеукраїнського дитячого руху «Школа безпеки»). У 2008 році торгівельна мережа «Фокстрот. Техніка для дому» – лідер українського ритейлу побутової техніки та електроніки - вперше на ринку створила навчальний мультсеріал «Фокс і Трот поспішають на допомогу!». Кожна серія навчального мультсеріалу розповідає про найбільш поширені життєві ситуації, які спричиняють біду: користування дітей електроприладами, відпочинок та дитячі ігри на природі та біля водойм, поведінка в громадських місцях (супермаркет) та дії під час виникнення пожежі. Також повчальні мультфільми демонструють в торгових залах усіх супермаркетів «Фокстрот. Техніка для дому» по всій Україні. У Києві та регіонах (Львів, Луцьк, Донецьк, Запорізька область, Чернівці, Житомир, Чернігів та ін.) разом із фахівцями ДСНС України були проведені соціальні акції – «Уроки безпеки». Мультфільми можна переглянути на Youtube.
Всеукраїнська громадська дитяча організація "Всеукраїнський дитячий рух "Школа безпеки" (свідоцтво про реєстрацію видане Міністерством юстиції 20.04.00 №1413) є добровільною, незалежною, неполітичною масовою всеукраїнською громадською дитячою організацією. Створений за ініціативою МНС України у 1999 році.
Метою Руху "Школа безпеки" є підвищення рівня практичної підготовки підростаючого покоління щодо дій в екстремальних ситуаціях, надання само- та взаємодопомоги, набуття навиків автономного виживання, уміння проводити рятувальні роботи за допомогою найпростішого спорядження. Важливий напрямок роботи Руху – проведення змагань для підвищення технічної та тактичної майстерності учасників Руху, оцінки можливостей команд та виявлення кращих. Регіональні відділення Руху діють у всіх областях України, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі за сприяння навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, територіальних підрозділів та професійних аварійно-рятувальних служб ДСНС України.
Головний девіз Руху: "Знати, щоб передбачити, передбачити, щоб діяти".

Коментувати

Plain text

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><p><img><br>
Графічна CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.