Зима – суворий екзаменатор

19 листопада ц.р. відбулося засідання виконавчого комітету міської ради. Вела його новообраний міський голова Сарн   Світлана Усик. Члени виконкому першим розглянули питання про виконання умов договорів від 13 вересня 2013 р. та 7 травня 2014 р. на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Сарни. З інформацією виступив керуючий справами міськвиконкому Віктор Бахно. Для ділової, відвертої розмови запросили й перевізників.

Виступаючий зокрема наголосив, що у зв’язку із закінченням 5-річного терміну дії договорів від 1.06.2009 року міський голова видав розпорядження № 86 від 19.07.2013 р. та № 13 від 13.02.2014 р. «Про оголошення проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Сарни». На конкурс було оголошено сім маршрутів, з яких на трьох – по два учасники. За підсумками, рішенням міськвиконкому визначили перевізників: маршрут № 1/1 – Віталій Криницький, №№ 1/2, 4 – Леонід Копищик, № 2/1 – В’ячеслав Роменський, №№ 2/2, 7/2 – Василь Толкач, №№ 3, 5 – Сергій Камінський, № 6 – Анатолій Криницькицй, № 7/1 – Микола Мірко, з якими уклали договори на 5 років.

За станом на 10 листопада ц.р. на семи міських маршрутах задіяно 22 пасажирських автобуси. З метою вивчення питання про дотримання умов договору перевізниками, впродовж листопада ц.р. провели перевірку безпосередньо на маршрутах. Крім того, у районній газеті «Сарненські новини» від 6 листопада ц.р. опублікували анкету з пропозиціями  для користувачів послуг пасажирських перевезень. За її результатами, переважну більшість пунктів Договору перевізники виконують. Зокрема дотримують графік руху автобусів. Проте, чомусь їх немає або вони не поновлені в салонах. Тому для пасажирів виникають незручності. Плата за проїзд не перевищує встановленого тарифу. Проводиться передрейсова перевірка автобусів, утримують їх у належному санітарному стані, водії проходять перед рейсами медичний огляд. Разом із тим, виявили окремі факти невиконання перевізниками умов договору.

Доповідач нагадав, що при трьох порушеннях упродовж місяця, за наявності відповідних актів, договір розривається в односторонньому порядку, зокрема за: паління водіїв за кермом; неоголошення зупинок; невиконання вимог законодавчих і нормативно-правових актів у сфері перевезення пасажирів; неутримання транспортних засобів у належному технічному та санітарному станах; при допущенні ДТП з вини перевізника; незабезпечення контролю за технічним і санітарним станом перед виїздом на маршрут.

Найкращим контролером, звичайно, є совість, але мешканці міста не дрімають, а на адресу міськвиконкому надсилають звернення, в яких повідомляють про порушення з боку водіїв, перевізників. Так, зокрема, люди просять (отримали два колективних звернення, 60 заявників) передбачити маршрути до  управління з експлуатації газового господарства, нарікають на відсутність маршруту з Дослідної станції до автовокзалу (після 19 год.) та ін. Крім того, відзначають як хороше обслуговування на маршрутах №№ 3, 5, 7/1.

Обговоривши все це та вислухавши перевізників, члени виконкому вирішили внести до проекту рішення  додатково два питання: за підсумками провести з перевізниками нараду й обстежити стан дорожніх знаків. Також надійшло дві пропозиції: водіям за допомогою магнітофонного запису оголошувати в салонах про зупинки; обслуговувати пасажирів у спеціально пошитій формі одягу. Звичайно, для перевізників це додаткові затрати, але значно зросте рівень обслуговування.  

Проекти рішень про внесення змін до рішення міськвиконкому № 453 від 12.12.2013 року «Про затвердження плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів виконавчого комітету міської ради у сфері господарської діяльності на 2014 рік» і про план діяльності з підготовки регуляторних актів на 2015 рік проголосували та прийняли в цілому. Від ТОВ «Поліська енергосервісна компанія» надійшло звернення з відповідними розрахунками щодо встановлення тарифу на послуги з теплопостачання військової частини А-0153.   Рішенням тариф встановлений у таких розмірах: для населення – вартість 1 Гкал. становить 965,80 грн., а для бюджетних установ – 1103,54 грн.

Із приходом зими велике значення має утримання доріг, вулиць міста. Тому міський голова Світлана Усик, члени виконкому звернулися до комунальних служб, аби вони відповідально поставилися до вирішення питання, бо від цього залежить рух транспорту, настрій і повсякденне життя людей. Керівник КП «Трудівник» Леонід Пограничний розповів про готовність снігоочисної техніки автомобілів, виробничників до роботи в зимовий період 2014-2015 років.

Члени виконкому розглянули ще низку важливих питань, як-от: про відведення сектору для почесних, військових поховань на кладовищі № 3 по вул. Шарпака; про визнання рішення міськвиконкому № 518 від 25.11.2010 р. «Про порядок оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна» таким, що втратило чинність; про план роботи міськвиконкому на грудень 2014 р. Також розглянули листи, заяви, звернення громадян, підприємств, установ й організацій м. Сарни, взяли до відома розпорядження, що були видані за період з 15.10. до 19.11.2014 р.

У «Різному» Світлана Усик інформувала про зроблене. Зокрема завершили асфальтування вулиць 17 Вересня, Ковельської, освітлення – вул. Грушевського, провулку Шкільний та ін. Акцентувала увагу на роботі комунальників, адже зима – суворий екзаменатор.

Насамкінець керуючий справами міськвиконкому Віктор Бахно зачитав текст привітання від голови Верховної Ради України Олександра Турчинова на адресу Світлани Усик у зв’язку з обранням її на посаду міського голови.

Михайло МАЛАФЕЙ

Коментарі

ср, 2014-12-03 14:53

по провулку Шкільний роботи по освітленню навряд чи проводились, оскільки воно там вже давно є. а от по вулиці Шкільній проведено освітлення. а на рахунок провулку Шкільного то на повороті на вулицю Перемоги думаю було б доречно замінити лампочку, оскільки поворот неосвітлюється

Сторінки