Засідання міськвиконкому

На черговому засіданні виконавчого комітету Сарненської міської ради, що відбувся 22 квітня цього року  члени міськвиконкому розглянули 9 питань порядку денного.

Першочерговим заслухали звіт «Про хід і результати виконання міського бюджету за перший квартал 2015», в якому заступник міського голови з питань бюджету та фінансів Ірина Яковчук повідомила про фактичні надходження до  міського бюджету та проведені видатки за звітний період. Так, за І квартал 2015 року до загального фонду міського бюджету надійшло  9920,8 тис.грн. доходів, що становить 128,2 відсотків до планових показників звітного періоду. З них власні доходи, без врахування міжбюджетних трансфертів складають 5160,1 тис.грн., або 224,3 відсотків до плану, понадпланове надходження коштів – 2859,2 тис.грн. За звітний період по загальному фонду міського бюджету було проведено видатків в сумі 5837,1 тис.грн., що становить  79,9 відсотків до планових показників даного періоду. По спеціальному фонду міського бюджету було проведено видатків в сумі 1723,3 тис.грн., з них за рахунок коштів бюджету розвитку спеціального фонду міського бюджету були проведені видатки в сумі 1403,9 тис.грн., в тому числі на погашення кредиторської заборгованості 2014 року – 796,2 тис.грн. та на видатки поточного року – 607,7 тис.грн. За рахунок власних надходжень бюджетних установ за І квартал 2015 року проведені видатки в сумі 319,4 тис.грн.

У наступному питанні «Про здійснення контролю за роботою підприємств побутового обслуговування м. Сарни по наданню якісних послуг населенню, технічним станом та використанням за призначенням об’єктів побутового обслуговування всіх форм власності» члени міськвиконкому заслухали інформацію головного спеціаліста з питань торгівлі, побуту та громадського харчування Анни Малецької, яка відмітила як позитивні тенденції сфери послуг у місті так і проблемні питання, що потребують вирішення. Ознайомившись із вичерпною інформацією, члени виконкому прийняли відповідне рішення та за пропозицією міського голови внесли деякі корективи, а саме - рекомендації власникам підприємства «Олеся» та приміщення по вул. Бєлгородська, 5 зробити ремонт будівель та привести у належний стан територію біля них до Дня міста. 

Третім, розглянули питання «Про забезпечення утримання та ефективної експлуатації житлового фонду, надання необхідного рівня якості комунальних послуг КП «Житлосервіс», про яке інформувала начальник цього підприємства. Антоніна Погранична повідомила, що станом на сьогоднішній день КП «Житлосервіс» обслуговує 150 житлових багатоквартирних будинків з яких 4064 квартири та інших приміщень. Також розповіла про структуру тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, до яких входять прибирання прибудинкової території та сходових клітин, освітлення місць загального користування, поточний ремонт конструктивних елементів будинків, тощо. Керівник комунального підприємства детально прозвітувала про роботу КП «Житлосервіс» за минулий 2014 рік, зокрема, й про новаторства у роботі. Серед яких виготовлення та встановлення металевих дверей з кодовими замками, як спільний проект комунального підприємства та  мешканців під’їздів, нові накриття (козирки) покриті ондуліном, які вже є на будинках по вул. Пирогова, 2 та Котляревського 20, дерев’яні решітки, що служать захисними спорудами над слуховими вікнами підвальних приміщень. Окрім того, на підприємстві виготовляють інвентар для дитячих майданчиків: гойдалки, пісочниці, качелі, лавки.

Міський голова в свою чергу подякувала колективу КП «Житлосервіс» й усім комунальним підприємствам та приватним підприємцям: Миколі Канському Олександру Олішкевичу, Сергію Лаврущенко, Павлу Ковальчуку, Руслану Цуману, Олександру Полякову та Олегу Жошко, які оперативно приступили до ліквідації наслідків стихійного лиха, якісно виконали поставлені перед ними завдання. Бригади робітників та техніка працювали в посиленому режимі в тому числі й у вихідні дні, а вже наступного дня після стихії розпочали роботи по відновленню пошкоджених дахів. Також, Світлана Усик зауважила, що наслідки стихійного лиха могли б бути куди більшими, якби на передодні великодніх свят, працівники комунальних підприємств не провели обрізання сухих дерев на прибудинкових територіях.

Наступним розглянули питання «Про розподіл та закріплення мікрорайонів, вулиць міста за загальноосвітніми школами та дошкільними навчальними закладами міста Сарни», про яке доповідав заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віктор Хомич. Відомості, що містяться у даному рішенні є пріоритетними у зарахуванні дитини у відповідний заклад освіти. Втім, до цього списку не увійшли навчальні заклади Сарненська гімназія, Ліцей «Лідер» та ЗОШ І ст. - №5, адже останні вважаються освітніми закладами нового типу.

Далі члени міськвиконкому затвердили графіки руху автобусів на міських маршрутах, про яке інформував керуючий справами міськвиконкому Віктор Бахно. Дане рішення затверджує остаточні графіки руху громадського транспорту по місту з  урахуванням пропозиції мешканців м. Сарни. Міський голова додала, що у міськвиконкомі постійно проводитися роботу із перевізниками: організовуються наради за круглим столом, проводяться рейди. Також запропонувала забовязати усіх власників маршрутів розмістити графіки у автобусах, аби пасажири мали до них доступ. Окрім того, члени міськвиконкому зауважили про необхідність розміщення таких графіків на зупинках по м. Сарни.

Члени міськвиконкому також розглянули план роботи міськвиконкому на травень, заяви і звернення громадян та ухвалили по них відповідні рішення. У наступному питанні Світлана Усик проінформувала про розпорядження міського голови прийняті між засіданнями міськвиконкому, зокрема про призначення радниками міського голови на громадських засадах члена міськвиконкому, Миколи Канського та Володимира Коноплюка.

У питанні «Різне» міський голова проінформувала про роботи які тривають у місті. Зокрема ремонт дороги по вул. 17 Вересня та вул. Фідарова. Такі ж роботи планують розпочати по вул. Бєлгородській (від кафе «Валерія» до ДНЗ № 8) після завершення ремонту системи побутового водовідведення, який наразі триває на даному відрізку вулиці. У міськвиконкому також розраховують на кошти з обласного бюджету на ремонт доріг по вул. Набережній, Технічній, Такача, Щорса, Пирогова, Просвіти. У місті також тривають роботи по облаштуванні тротуарів, продовжуються роботи по реконструкції центрального скверу по вул. Широкій, завершуються ремонтні роботи Меморіалу Славу. Також міський голова повідомила про початок робіт із освітлення вул. Жовтневої та проект із осушення системи водовідведення по вул. Борова.