У Сарнах вшанували Великого Кобзаря.

Пророк, мудрець, свободолюбець. Його геніальність увібрала в собі всю багатогранність та неймовірну мудрість великого українського народу, а пророчі слова й нині звучать відлунням трагічної долі й незламного духу українських патріотів.

10 березня у місті Сарни відбувся урочистий мітинг з нагоди 201-ї річниці із дня народження Тараса Григоровича Шевчанка. Вшанувати пам'ять великого Кобзаря та покласти квіти до погруддя Шевченка зібралися представники влади міста й району, депутати міської та районної рад, трудові колективи підприємств, установ та організацій міста, молодь, учні навчальних закладів, громада, представники засобів масової інформації.

До усіх присутніх від імені міського голови Світлани Усик, в.о. голови Сарненської РДА Ярослава Яковчука звернувся голова районної ради Микола Драганчук. Він наголосив на значимості постаті Шевчанка, актуальності його пророчого слова, яке нині має стати поштовхом до єднання українського народу й неподільності України вцілом. Словами Великого Кобзаря також звернулася викладач української мови та літератури Сарненського педагогічного коледжу РДГУ Левшукова О.О., яка зауважила, що кожен із нас повинен знайти Шевченка в собі, розвиватися та працювати, аби відродити його геніальність пропустивши її через себе.

Учні шкіл простягнули український державний прапор загальною довжиною у 60 метрів та створили  своєрідний жовто-блакитний коридор до пам’ятника Тарасу Шевченку. Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віктор Хомич та голова районної ради Микола Драганчук поклали квіту до погруддя, та посадили два кущі калини, яка є одвічним символом України та українського народу.

Усі присутні, з нагоди 200-ї річниці від дня народження Михайла Вербицього, спільно виконали Державний гімн України, автором музики якого є композитор.

Після урочистого мітингу стартувала двох годинна акція «читаємо Шевченка», де усі бажаючі могли декламувати поезію Тараса Шевченка просто неба на площі біля пам’ятника Кобзареві.