У Сарнах пройшов мітинг з вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

Революція гідності стала символом боротьби за свободу та право кожного громадянина жити, вільно думати й говорити у споконвічно європейській державі - Україні. Та за цю боротьбу заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі сини й дочки єдиної й неподільної української держави.

Минає рік, від страшної дати, що змінила хід історії, що заплямувала кров’ю невинно вбитих ідейних борців, Героїв України. В цей день, 20 лютого у нашому місті пройшов мітинг з вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

У мітингу-реквієму взяли участь міський голова Світалана Усик, в.о. голови РДА Ярослав Яковчук, голова райради Микола Драганчук, благочинний Сарненського благочиння отець Олександр, настоятель костелу «Преображення Господнього» отець Владислав та настоятель Святопокровської  церкви УПЦ КП отець Андрій, трудові колективи підприємств, установ, організацій, студенти та учні начальних закладів міста, представники ЗМІ.

Від імені влади міста й району виступила міський голова Світлана Усик, яка нагадала усім страшні події зими 2014 року, кривавий розгін Майдану, мужність і патріотизм Героїв Небесної Сотні та подвиг воїнів, що нині відстоюють нашу із вами свободу в зоні АТО. Світлана Усик подякувала усім, хто допоміг у встановленні пам’ятнику Героям Небесної Сотні, висловила слова вдячності учасникам Революції гідності, воїнам АТО, волонтерам, та усім небайдужим жителям нашого міста.

До усіх присутніх звернулися представники духовенства. Вони розповіли про жертовний подвиг полеглих патріотів та наголосили про обов’язок кожного із нас шанувати пам'ять і усвідомлювати ціну, яку заплатили у цій кривавій боротьбі Герої.

На завершення усі присутні вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні, усіх воїнів, які загинули за мир, за Україну. Працівники культури виконали давню лемківську пісню «Пливе кача по тисині», яка стала тугою, смутком та неофіційним жалобним гімном України. Під цей пісенний щем, його багатоголосся, тисячі українців рік тому прощалися із тими, хто навічно впав на Майдані, нині ж сарненці у скорботі і з великою вдячністю поклали квіти до пам’ятного знаку, встановленого на честь борців за Європейську квітучу Україну.