Тобі, Україно моя, і перший мій подих, і подих останній тобі

Святкування 23 річниці незалежності у Сарнах пройшло стримано та без особливої помпезності. Ось уже більше півроку країну сколихують революції, війни та тяжкі людські втрати, тому влада міста та району вирішила обійтись без притаманних минулим рокам масштабних святкувань.

22 серпня у сесійній залі Сарненської районної ради відбулось урочисте засідання з нагоди відзначення 23 річниці Незалежності України за участю голови райдержадміністрації Сергія Євтушка, голови районної ради Миколи Драганчука, виконуючого обов’язки міського голови Руслана Хомича, заступників голови райдержадміністрації, керівників, працівників апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації й міської ради, депутатів, трудових колективів підприємств, установ, організацій району, засобів масової інформації. Привітавши присутніх зі святом, очільники міста та району нагородили кращих представників трудових колективів та волонтерів району почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради, подяками міської ради.

А 23 серпня сарненці та гості міста зранку зібрались на центральній площі міста, щоб разом підняти державний прапор, вшанувати героїв та виконати гімн України. Вишиванки, жовто-блакитні стрічки та кульки, прапори переплелись разом з духом патріотизму, хвилюванням та сумом… Зацитували пророчі слова Шевченка, урочисто підняли жовто-блакитний стяг. З побажаннями миру, щастя, добробуту та спокою звернулись до присутніх представники влади, запевнивши, що ніхто й ніколи не зможе зламати український дух. А саренцям, які у такий урочистий день досягнули 16-річного віку урочисто вручили паспорти громадян України.

Також у рамках святкування Дня Незалежності, активні жителі міста мали змогу долучитись до патріотичного велопробігу або докласти своїх зусиль у розфарбовування шляхопроводу у патріотичні кольори. Саме 23 серпня вдалось завершити акцію патріотичного фарбування бетонного мосту, яку місцеві активісти розпочали ще два тижні тому. Допоміг молодим людям депутат міської ради Олексій Круглик, який власноруч ініціював збір коштів для закупівлі фарби та знарядь для роботи.

А на центральній площі міста працівники закладів культури міста провели благодійний арт-проект «Фото патріота». На фоні державного прапора з аксесуарами та національною символікою міг сфотографуватися кожен бажаючий. З сарненцями працювали професійні фотографи, візажист та весільна агенція «Ваніль». Всього під час проекту вдалось зібрати 2629 гривень, які організатори перерахують на рахунок МГО «Смарт» для потреб армії.

Частина присутніх з площі вирушила й до парку Героїв Майдану, адже там напередодні свята завершився перший етап ремонтних робіт: встановлено лави, ліхтарі, викладено плитку та облаштовано місця для клумб. Незабаром там розпочнуться підготовчі роботи по виготовленню та встановленню пам’ятника «Небесній Сотні».

Наш шлях до незалежності був довгим і тернистим. Ми пронесли крізь віки імена тих, хто стояв біля витоків нашої незалежності, хто поклав своє життя на вівтар свободи, хто творив націю. Сьогодні життя ставить перед нами нові виклики і випробування. Революція Гідності ще раз довела, що за незалежність треба боротися, її треба відстоювати.

Фото в галереъ