Свято коляди у ДНЗ № 1 «Дзвіночок» м.Сарни

Новий рік  -  чарівна зимова казка, яка  повертає кожного з нас в безтурботне дитинство, переповнюючи світлими і радісними почуттями, дає невичерпну життєдайну  енергію на  весь рік. І вже традицією закладу є проведення  тематичного свята «Коляд, коляд, коляда», метою  якого є виховання любові, поваги до обрядовостей загалом, поглиблення  знань  дітей про народні звичаї  та  обряди  святкування  Новорічно-Різдвяних свят.

13 січня, в переддень свята Святого Василя, залунали голосні колядки, щедрівки «Добрий  вечір  тобі, пане господарю!», дорослі і діти бажали один  одному щастя, здоров'я, достатку на многії і благії літа. Вихованці охоче розповідали  про Різдвяні  святвечори, про головну страву -  кутю (багату, щедру, голодну), про її складові та особливості приготування, про основні  страви, які подають на святвечір, щедрий  вечір, вечір перед Водохрещем.

А ще до дошкільнят завітали казкові герої - Василь, Маланка і Коза. Діти дозволили  Козі весело поскакати, адже, де Коза  ходить - там  жито родить, де Коза  туп-туп – там  жита сім куп, де Коза  рогом- там  жито стогом…

Господиня запросила колядників в гості і на наступний рік, почастувала всіх присутніх печивом, цукерками, яблуками, горішками.