Спортивні товариства і клуби

Розбудова громадянського суспільства та побудова правової держави не можлива без розвитку територій самоврядних громад.

Багато питань державотворення переживають нелегкі часи становлення, причиною чого є недостатність фінансів на потреби розвитку та розбудови. Проте наша громада міста Сарни не стоїть в очікуванні, а поступовими кроками нарощує можливості для розвитку.

Станом на 01.01.2011 року у місті Сарни зареєстровані та працюють як громадські об’єднання, 5 спортивних клубів, серед них: міський спортивний клуб «Олімп», спортивний клуб «Гладіатор», баскетбольний клуб «Будсервіс», фізкультурно-спортивний клуб для інвалідів «Повір у себе», молодіжний громадський фізкультуро-спортивний клуб «Сокіл».

Не зважаючи на те, що ці організації є громадськими та зареєстровані протягом останніх 5 років, їх досягнення є суттєвими навіть на міжнародному рівні.

Баскетбольний клуб «Будсерсвіс» розпочав свою діяльність з 2008 року.

Президент - Петровський Євген Володимирович
Директор - Рудковський Aнатолій Анатолійович
Регулярно в клубі тренується 120 осіб, дитячі та дорослі команди з баскетболу.

У 2008 р. клуб здобув:
- І місце в чемпіонаті Рівненської області серед ветеранів;
- І місце чемпіонату Рівненської області Аматорської баскетбольної ліги;
- І місце серед команд Західного регіону чемпіонату Аматорської баскетбольної ліги.
У 2009 році представники клубу здобули:
- І місце в змаганнях з баскетболу серед сільських спортсмені серед ветеранів за програмою обласних сільських спортивних ігор Рівненщини 2009 року;
- І місце в турнірі з баскетболу серед ветеранів (м. Луцьк);
- ІІ місце в іграх Аматорської баскетбольної ліги України серед чоловічих команд сезону 2008-2009 (м. Рівне);
- ІІ місце в 4 чемпіонаті Аматорської баскетбольної ліги сезону 2008-2009.
2010 рік відзначився - І місцем в чемпіонаті України з баскетболу серед команд І ліги та чемпіон Рівненської області 2010 року з баскетболу.

На сьогоднішній день клуб ставить перед собою завдання вибороти можливість грати у вищій лізі України з баскетболу, а заважає здійснити мрію ніяк не фаховість членів клубу, а відсутність відповідного залу та умов для тренувань, а особливо для проведення ігор.

Спортивний клуб «Олімп» заснований у 2004 році.

Основною метою діяльності є сприяння розвитку футболу, волейболу, баскетболу, шахів та інших видів спорту на території міста.
Голова правління з 2008 року по даний час – Марков Микола Михайлович.

У 2009 році футбольна команда клубу виборола:
І місце у першості Сарненського району з футболу;
І місце «Кубку Сарненського району»
І місце у «Кубку закриття футбольного сезону Сарненського району».

Волейбольна команда у сезоні 2009-2010 років виборола Кубок відкриття, Кубок закриття змагань з волейболу та стала переможцем Сарненського району з волейболу. У 2010 році команда з футболу СК «Олімп» під керівництвом тренера Яковця Владислава Дмитровича стала срібним призером з футболу сезону 2010 року, володарем Кубку Сарненського району з футболу та Кубку закриття футбольного сезону 2010 року.

В 2010 році було юридично зареєстровано Молодіжний громадський фізкультурно – спортивний клуб «Сокіл», первинним осередком якого став Сарненський педагогічний коледж РДГУ. Головою правління є - Бородавка Сергій Петрович.

Метою діяльності Клубу є сприяння розвитку громадської активності молоді, поширення правових знань та підвищення правової культури, екологічне та патріотичне виховання, сприяння розвитку фізичного виховання, фізичної культури, спорту, самодіяльного фізкультурно-спортивного руху, задоволення та захист законних соціальних, творчих, спортивних, фізкультурно-оздоровчих та національно-культурних інтересів своїх членів.
Це неодноразові переможці та призери районних, обласних змагань з легкої атлетики, легкоатлетичного кросу, футболу, міні-футболу, волейболу, настільного тенісу, шахів. Спортсмени клубу є членами збірних команд району з футболу (команда «Маяк»), волейболу (дівчата), легкої атлетики.

Варто наголосити на те, що 5 членів клубу входять до складу збірних команд Рівненської області з футболу та боротьби. Серед них:
Рабош Оксана - майстер спорту України, чемпіонка світу серед юніорів з гирьового спорту м. Бобруйськ (Білорусь, 2008 рік);
Сосюк Вікторія - кандидат в майстри спорту України, призерка чемпіонату України з греко-римської боротьби;
Витковець Віталій – кандидат в майстри спорту України, призер чемпіонату України з дзюдо;
Ярижко Катерина - кандидат в майстри спорту України, призерка чемпіонату України з гирьового спорту.

Фізкультурно-спортивний клуб «Повір у себе»

Директор клубу – Цицюра Олександр Олександрович. Рік заснування 1996.

Основною діяльністю клубу - є зміцнення здоров’я та фізична реабілітація, професійне заняття спортом людей з вадами здоров’я. У клубі займається близько 70 осіб. Основними видами занять є пауерліфтинг, настільний теніс, шахи, шашки, більярд, волейбол, легка атлетика, фізична реабілітація, оздоровча фізкультура.

 Гордістю клубу, а нещодавно і Гордістю Сарненщини, відзнаку яку отримав вихованець клубу є Набухотний Роман – майстер спорту України міжнародного класу, чемпіон 3 чемпіонату світу з жиму лежачи у категорії 75 кг та срібний призер 8 чемпіонату світу з пауерліфтингу, м.Анталія (Туреччина, 2010 рік).
Шепель Петро та Джеджеря Наталія - майстри спорту України, Усачик Вадим, Наливайко Михайло, Панчук Володимир - кандидати в майстри спорту України.

Таких успіхів вдалось досягнути завдяки зусиллям тренера клубу Фесовця Олександра Миколайовича, заслуженого тренера України.

На протязі 2010 року спортсмени клубу взяли участь в 1 Міжнародних змаганнях, 5 Чемпіонатах України та 8 обласних змаганнях, де здобули 1 золоту та 1 срібну медалі чемпіонату світу з пауерліфтингу, 4 бронзових нагороди Чемпіонату України. На обласних змаганнях здобули 9 золотих, 16 срібних та 12 бронзових медалей. Перспективою клубу є розширення приміщень для занять та покращення матеріальної бази для занять, залучення до занять більшої кількості мешканців міста та району.


 

Спортивний клуб «Гладіатор»

Створений у 2003 році для мешканців міста працює над розвитком єдиноборств: тайквондо, бокс, кікбоксинг. Голова клубу – Євтушок Вадим Миколайович. У клубі займається понад 50 юнаків та дівчат. Клуб проводить показові виступи під час масових заходів, організовує фестивалі «Спортоманія», та турніри, зокрема, турнір з боксу імені воїна-афганця Ярослава Губені. В складі клубу є 3 Чемпіони України та 5 чемпіонів Рівненщини, 2 члени клубу є членами збірної команди рівненської області.

Приємно згадати і спортсменів міста, що приймали участь у міжнародних спортивних змаганнях в партнерському місті Новий Двір Гданський (Польща).

Будуймо своє життя та залучаймо до цього молодь разом з фізичною культурою та спортом. Будьмо разом зі спортом!

Наші досягнення
Головними напрямками роботи міськвиконкому в питаннях молодіжної політики є пропагування здорового способу життя через організацію спортивних змагань.

До послуг населення 1 стадіон, 4 футбольних поля, 2 дитячо-юнацьких спортивних школи, 5 спортивних клубів.

В 2009 році проведено три загальноміські першості з міні-футболу, з них: дві першості для 21 дворової команди юнаків і 9 команд дівчат, а також відкриту першість міста з боксу у СК "Гладіатор".

Міська футбольна команда "Олімп" тричі виборювала першість у районних турнірах з футболу.

Добрі надії на лідерство подає волейбольна команда, яка виборола кубок району та Кубок відкриття сезону в районі.

Спортивні команди міста неодноразово брали участь в районних та обласних конкурсах, змаганнях та фестивалях.