Співдружність з польським народом

У народі кажуть, що добрий сусід – найближча родина, адже саме він знає першим про твої біди й досягнення, ділить з тобою хвилини щастя й суму. Українці віддавна славились своєю гостинністю, щирістю душі та добрими відносинами з сусідами. Сарненці не лише зберігають, а й продовжують  давні народні традиції.

На початку літа до міста завітали в гості сусіди-поляки, делегація з міст-партнерів гміни Длуголенка та Нового Двору Гданського. Дружні зв’язки між містами розвиваються в контексті українсько-польського стратегічного партнерства на рівні місцевого самоврядування. Велика увага також приділяється на сфері культури та освіти.

Під час триденного перебування в Сарнах делегації ознайомились з роботою міських закладів освіти та культури, відзначили позитивні зміни у розвитку інфраструктури міста. Також гості відвідали столицю України та Майдан – нову сторінку та свідка переломного моменту в історії нашої незалежної держави. У рамках гостювання також провели спортивні змагання з волейболу між депутатами районної та міської ради й представниками польського самоврядування.

Вуйт Длуголенка Івона Агнешка Лебек публічно висловила підтримку Україні в її прагненні до членства в ЄС. Подякували за співпрацю та підтримку гостям від імені жителів Сарн виконуюча обов’язки міського голови Світлана Усик та голова РДА Сергій Євтушок. Жителі гміни збирали кошти на протез руки для Ярослава Панасюка, який отримав поранення у результати революційних рухів на Майдані. В цілому, завдяки щедрості людей було зібрано 6150,61 злотих. 

Нагадаємо, що у травні гміна Длуголенка приймала на двотижневе стажування двох спеціалістів з Сарненської міської ради, які вивчали як залучити зовнішнє фінансування до місцевого бюджету та особливості роботи у сфері культури та спорту. А в  липні в рамках співпраці з закордонними партнерами на вивчення бібліотечної справи поїдуть молоді сарненчани.