Щира дружба не знає кордонів

Вже вдруге на теренах міста члени громадської організації Польсько-українська дружба (ПУД) зустрічаються в рамках співпраці сусідньої Республіки Польща. Серед основних напрямків діяльності організації ПУД – налагодження дружніх міжнародних стосунків з сусідньою зарубіжною державою у сферах спорту, культури і туризму. Цього разу до Сарн для участі у других міжнародних спортивних змагань з міні-футболу та волейболу завітали польські прикордонники міста Хелм на чолі з Генеральним Консулом Республіки Польща у Луцьку Беатою Бживчи. Продемонструвати свою вправність у цих видах спорту також забажали команди депутатів районної ради та військовослужбовців Сарненської військової частини А-0153.

Спочатку польські гості завітали до костелу «Переображення Господнього», а вже потім вирушили на стадіон ВПУ- 22, де й провели більшу частину дня.

Відкрив змагання ведучий заходу, голова ГО «Смарт», головний спеціаліст по роботі з молоддю та спорту міськвиконкому Віктор Хомич та голова ГО «ПУД» Андрій Данильченко, побажавши усім перемоги й хорошого настрою. Слова вітання та подяки висловив голова Сарненської РДА Сергій Євтушок. «Я пригадую той момент коли робота ПУДу тільки започатковувалась. З ініціативи депутата Андрія Данильченка та за підтримки міської влади у нас в місті, а тепер уже й в районі, почали проводити змагання та заходи на міжнародному рівні. Приємно, що жителі Республіки Польща підтримують нашу країну у будь-які часи як морально, так і психологічно й матеріально. Бажаю учасникам свята не лише перемоги, а й міцної дружби, це головніше будь-яких досягнень». З привітаннями й подякою господарям за гостинність звернулась Генеральний Консул Республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи. Від імені жителів Сарн та міської влади зустрічала гостей виконуюча обов’язки міського голови Світлана Усик. «Мені дуже приємно, що зустрічі з гостями-сусідами стають для нас хорошою традицією, - зазначила Світлана Борисівна. Нещодавно ми змагались з депутатами з гміни Длуголенка та Нового Двору Гданського. Спорт активно живе й розвивається у нашому місті, а це означає, що ми виховуємо здорову та щасливу націю». Про особливу цілісність та єдність поляків та українців також говорив й голова районної ради, капітан команди депутатів району Микола Драганчук.

Вручивши польським гостям квіти та подарунки – картини міста Сарни у період польського панування на наших землях, розпочали найцікавішу частину – змагання. У запеклій та напруженій боротьбі важко було однозначно виокремити кращих, та все ж перемогу здобула команда Сарненської військової частини, друге місце вибороли депутати районної ради, а польські прикоднонники повезли додому бронзову нагороду.

Опісля на учасників заходу чекав кайковий сплав річкою Случ, а в неділю зранку – велопробіг до міста Дубровиця.

Жителі міста та його очільники переконані, що допоки тривають та розвиваються партнерські і дружні стосунки між людьми сусідніх народів Польщі та України  – є впевненість у правильному виборі України на шляху до впровадження європейських цінностей та стандартів.