Семінар дошкільних закладів в "Росинці"

Дитинство – безтурботна пора. Та які вони - діти, котрі щодня чують про війну, вбитих і поранених? Які переймаються долею наших солдатів і чекають добрих звісток з екранів, коли мали б просити перемкнути новини на мультик.

 Сьогодні вони стають свідками страшних подій, від яких навіть у нас, дорослих, мороз іде по шкірі. В малечі безліч запитань: «чому?», «навіщо?», «коли все закінчиться?», а нам немає що відповісти. І якби ми не хотіли відгородити їх від цього страху, наші діти все ж залишаються причетними до лиха, яке нині охопило всю нашу країну. Та у малечі є те, чому  більшості дорослих, навіть сьогодні, слід вчитися. Це відчуття гордості та  справжнього патріотизму за рідну землю, за людей, за горде слово українець, за свободу і за відвагу наших воїнів! Це на власному прикладі довели вихованці дошкільного закладу «Росинка».

22 грудня в ДНЗ №9 керівники та педагоги дошкільних закладів міста і району зібралися на зустрічі-семінарі, де ділились досвідом роботи по реалізації завдань духовного і патріотичного виховання та методами співпраці шкіл та ДНЗ. Привітати усіх із початком новорічно-різдвяних свят та долучитися до обговорення актуальної теми – формування патріотизму у дітей прийшла міський голова Світлана Усик. В рамках практичної частини семінару вихователі представили інтегроване заняття «Чим славна наша Україна» та музичну розвагу «Прийди святий Миколаю».

Діти власноруч майстрували ляльки-обереги та передали їх солдатам,  які приїхали аби особисто познайомитися зі своїми маленькими помічниками. Директор ДНЗ Кошкіна Д. А. передала волонтерам і бійцям пакунки із консервацією, солодощами та теплими речами, які спільними зусиллями педагогів та батьків, зібрали для воїнів АТО. Маленькі волонтери переказували вітання солдатам, які захищають кордони нашої держави, та просили їх повертатися живими і здоровими. Присутні дуже розчулилися і стоячи проводжали волонтерів та військових бурхливими оплесками зовсім не приховуючи сліз.

Вихователі Шейда Л. Я. та Ковальчук Н. А. представили музичну розвагу, присвячену Дню Святого Миколая.  Дошкільнята із захватом розповідали вірші, співали і танцювали. Малеча розповіла усім про подарунки, які вони чекають від Чудотворця. На здивування усіх присутніх головним бажанням дітлахів були не іграшки чи солодощі, а мир та спокій в Україні, здоров’я для всіх людей на планеті.

 Зовсім маленькі, але вже такі не по роках дорослі вихованці садочку «Росинка» разом із вихователями та всіма присутніми співали «Господи помилуй». «Щоб не було війни, щоб не гинули сини. Любові, миру і благодаті усій Україні» - просили, складаючи свої маленькі рученята у молитві до Бога дошкільнята.

Розчулена щирістю та теплотою дитячих сердець, Світлана Борисівна наголосила про актуальність та значимість виховання патріотичного духу в підростаючого покоління. Міський голова подякувала керівнику ДНЗ та педагогам, які підготували заняття на професійному рівні, та побажала усім миру, здоров’я, щастя та злагоди. В знак своєї уваги до гостей та з нагоди свята дошкільнята роздали усім присутнім солодкі «миколайчики».