Салютувати щоб… налякати!

На сході країни досі тривають бойові дії. Щоденно ціною власного життя цілісність та спокій держави боронять тисячі військових,  а Україна не перестає здригатися від страшних повідомлень про загибель своїх синів. Під кулями вояки Національної гвардії, спецпризначенці, усі, кому небайдужа подальша доля нашої держави. Вони забезпечують мирне небо – зміст цих двох простих слів сьогодні як ніколи розуміє, напевне, кожен. Дух українського війська наш народ підтримує матеріально – сотні мільйонів гривень перерахували українці для потреб військових, їм передано тонни продуктів та найнеобхіднішої амуніції.

Та потрібна їм і моральна підтримка. На жаль, до міської ради упродовж останніх тижнів все частіше звертаються мешканці Сарн щодо проведення свят, все частішими стають скарги про те, що жителі міста не уникають гучних торжеств під час військових дій, які справляють яскравими салютами. Нині залпи феєрверків звучать в різних районах міста, а найбільш інтенсивно салютують у вихідні дні. Стурбовані мешканці Сарн вважають, що в час коли йде війна на Сході та гинуть люди - не варто робити салюти. Тим паче це лякає мирних людей.

Тож вирішили поцікавитись у місцевих жителів чи доцільно у такий період проводити у місті гучні святкування та салютувати на їх честь.

Олександр Шимко, викладач

«Як на мене, наразі міські святкування взагалі недоречні. Найближче святкування, яке буде доречним, так це День Незалежності (і то виключно в масштабах, які не тягнутимуть за собою фінансових витрат). Виключно на патріотизмі та єдності людей (зірки точно не потрібні). Щодо весіль та інших особистих, так би мовити, свят, вони мають місце, але ті феєрверки, які гримлять у дозволений і недозволений час - це аморально. Можна скромніше... і то в рази скромніше.            Особисто у мене цієї неділі у мене виникало запитання «Куди дивиться місцева влада, якщо салютують о 12 годині?».

Катерина Вітевська, студентка

«Святкувати варто, але без пафосу. Все ж треба мати повагу до тих хто воює і віддавати шану тим, хто загинув на сході. Водночас, ми не маємо забувати, що треба жити далі».

Володимир Березовський, психолог

«На мою думку салюти потрібно пускати тільки на 9 травня! А не коли кому заманеться і в спальних районах.  Звісно, якщо мова йде тільки про салюти, та й, взагалі, зараз мобілізація то нехай гульнуть. Потім чоловік поїде в Донбас і тоді все може статися».

Дмитро Співак, продавець-консультант

«Я проти всіляких там фестів, днів міста, конституції і т.д. під час військових днів. Весілля звісно відміняти недоречно, бо вони зазвичай плануються за півроку (замовляються музики, фото-відео), проплачується заклад та інші супутні витрати. А салюти  - зайве!».

Отож, сарненці майже стовідсотково висловлюють своє невдоволення тим, що у важкий для країни час, коли гинуть наші вояки та мирне населення на Сході, в місті відбуваються надміру гучні розважальні заходи, часто в небі розсипаються іскри феєрверків. Пам’ятаймо, що зараз у нашій державі проливається кров, гинуть молоді хлопці і дужі чоловіки, мирне населення та діти, і це страшні реалії на нашій землі. Якщо ми стоїмо на позиціях, що Україна - Єдина країна, то мусимо глибоко усвідомити, що біда прийшла не на Донбас, а у наш спільний дім.

Так, життя триває – народжуються діти, відзначаються ювілеї, весілля чи дні народження. Та все ж маємо обмежити гучні святкування та розважальні заходи. У ці тривожні дні маємо віддати шану загиблим і заради світлої їхньої пам’яті не забувати, що ми справжні християни і споконвіку вміли співчувати горю ближнього.