Реконструкція місцевих доріг – влада визначає проблеми та пріоритети

З метою урегулювання проблем та конфліктів між перевізниками, підрядниками, керівникам громад та мешканцями міста й району у Сарненській районній державній адміністрації відбулось проведення круглого столу щодо стану реконструкції та утримання місцевих доріг. Дійсно, незадовільна якість дорожнього покриття – одна з найважливіших проблем водіїв та й, загалом, жителів міста і району. Як зазначив голова РДА Сергій Євтушок: «Важливість розгляду поставленого питання беззаперечна та одна з найгостріших не лише в контексті нашого району, а й усієї країни».

Відтак до обговорень та спільної роботи також долучились заступники голови райдержадміністрації Ярослав Яковчук та Руслан Серпенінов, виконуюча обов’язки міського голови Світлана Усик, керівники дорожньо-ремонтних організацій, керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, голови територіальних громад району, представники громадськості та запрошені.

Після оголошення порядку денного та регламенту роботи голова райдержадміністрації надав слово першому заступнику Ярославу Яковчуку, який роз’яснив присутнім про особливості та порядок використання субвенції на будівництво, ремонт і утримання місцевих доріг. Аналіз виконання робіт з реконструкції, ремонту і утримання місцевих доріг за рахунок коштів субвенції Державного бюджету місцевим бюджетам поінформував Руслан Серпенінов. Значну частину доріг було побудовано за радянських часів – вони не розраховані на сучасний трафік і тоннажність сучасних автомобілів. Але головна причина незадовільного стану -  недофінансування. Про стан фінансового забезпечення робіт з утримання доріг доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Коханевич.

Після коротких доповідей у залі перейшли до обговорення питань, проблем та пропозицій пов’язаних з реконструкцією та утриманням місцевих доріг. Як зазначив інспектор з організації безпеки дорожнього руху ВДАІ УМВС України в Рівненській області Олександр Басистий, безпека руху на дорогах залежить від стану доріг, адже, часом саме ями та вибоїни можуть стати причиною ДТП. Олександр Петрович особисто закликав усіх присутніх намагатись хоча б частково власними силами здійснювати ямковий ремонт доріг.

З доповіддю про виконані поточні ремонти доріг міста, плани та пріоритети на майбутнє виступила виконуюча обов’язки міського голови Світлана Усик.

За словами Сергія Євтушка, у пріоритеті на виконання ремонтних робіт все ж хотілося б лишати місцевих підрядників. «Саме мешканці нашого району мають бути зацікавлені у його розвитку, адже й вони особисто їздитимуть цими дорогами. Також варто відмітити той факт, що ми змогли б надати робочі місця нашим жителям, платити заробітну плату місцевим». У найближчих планах, зазначає голова РДА, ремонт доріг по вулицях Ковельській та 17 Вересня, а також прокладення шляхів сполучення до сіл Чудель, Кричильськ, Тинне, Зносичі, Цепцевичі, Чемерене та Довге. «Окремо хотілось відзначити б ініціативу мешканців та підприємців вулиці Технічна – там люди самі збирали та перераховували кошти на ремонт дороги».

Під час обговорення також своє бачення та пропозиції щодо покращення робіт висловили керівники дорожньо-ремонтних організацій, перевізники міста та голови територіальних громад району. Акцентували увагу не лише на змінах у законодавстві чи самому процесі виконання ремонту,  а й на роботі з людьми, зокрема, на потребі проведення навчально-виховної роботи, пояснення, що лише спільними зусиллями можна досягнути бажаного результату.  Про проблеми доріг на окремих вулицях міста також повідомили присутні на засіданні громадяни. 

Підсумок роботи - спільна резолюція засідання круглого столу, серед основних положень якої: рекомендувати балансоутримувачам автомобільних доріг і вулиць поліпшити показники стану автомобільних доріг і вулиць; порушити клопотання щодо відновлення роботи Сарненського райавтодору; забезпечити постійне інформування водіїв транспортних засобів про стан доріг на маршрутах, наявність ділянок з обмеженим рухом транспортних засобів, можливі шляхи об’їзду небезпечних ділянок; забезпечити своєчасне проведення оглядів залізничних переїздів; ініціювати зміни до чинного законодавства щодо підпорядкування, обслуговування, ремонту та утримання доріг і вулиць у комунальну власність району.