Парк «Героїв Майдану»: від напрацювань до реалізації

Цьогорічні революційні події в Україні, мільйонний Майдан та велика кількість людських жертв ввійдуть у світову історію як зразок ціні свободи, демократії та власне самого людського життя. Фактично – це кінець пострадянської України та початок нової історії у нашій державі.  Зміни в державі робили прості люди, які сьогодні стали посмертно героями. Загиблих не повернути, але ми можемо закарбувати кожного з них у своїй пам’яті, щоб більше не допустити повторення жахливої історії.

Розглянувши звернення представників громадськості, рішення Віче, взимку на пленарному засіданні чергової сесії міської ради було прийнято рішення про перейменування парку «Комсомольського», що знаходиться по вул. Суворова у парк «Героїв Майдану» та демонтаж пам'ятнику Комсомольцям. Згодом було проведено громадські обговорення щодо розроблення проекту пам’ятника на честь героїв «Небесної сотні». Кілька місяців над створенням ескізу пам’ятнику працювала спеціальна комісія на чолі з депутатом VІ скликання Едуардом Раковцем та спеціалістами у галузі дизайну, архітектури та історії та етнографії. Нещодавно було визначено – пам’ятник виготовлятимуть за макетом відомого рівненського музиканта, художника, аніматора, громадського діяча Юрія Журавля.

Окрім того у парку Героїв Майдану обладнають місця для відпочинку, облаштують пішохідні доріжки, висадять нові дерева та розроблять ландшафтний дизайн, облаштують ігровий майданчик. Наразі у парку проводяться ремонті роботи по укладанню доріжки й плитки навколо майбутнього пам’ятника та освітленню.

За словами місцевої влади та активістів, що допомагають у реалізації задумів, відкриття парку заплановане на 24 серпня – День Незалежності України.