На Василя в «Ялинці» щедрували!

Традиційно щедрий вечір в українських домівках проходить у сімейному колі за святковим столом. Ця вечеря, яка навіть зветься щедрою, є символом достатку та благополуччя. Кутю у цей день заправляють салом, печуть пироги та різне смакоття, аби привернути багатство до свого дому. Так і до нашого часу дійшла традиція готувати до столу найкраще та найсмачніше! Після того як стемніє, щедрувальники йдуть від хати до хати, співають пісень, бешкетують та перевдягаються у різних героїв. На ранок, на свято Василя хлопці та чоловіки засівають домівки зерном на багатство, й достаток. Існує повір’я, що перший посівальник провісник щастя, тому господарі не шкодують для своїх гостей ані грошей, ані солодощів.

Про звичаї та традиції українського народу, святкування циклу новорічно-різдвяних свят для своїх вихованців у формі веселого свята «Коляди» розповіли вихователі ДНЗ «Ялинка». Маленькі глядачі з великим захопленням долучилися до цікавого свята відгадували загадки, співали й грали в традиційні українські забави. Дітлахи гарно підготувалися, вивчили щедрівки та посівалки, за які отримали від вихователів солодкі подарунки.

Педагоги на чолі із керівником Людмилою Кібиш у актовому залі дитячого садочку відтворили свято «Щедрого вечора» з усіма традиціями. Дітлахи тішилися із кози, танцювали разом із циганами, посівали та разом співали щедрівки. Маленькі глядачі по завершенню свята із щасливим вогником в очах обмінювалися думками та тішилися від отриманих ласощів.

Саме завдяки маленьким мешканцям нашого міста, ми знаємо, що традиції українського народу продовжать своє життя у майбутньому.