Міжнародний день інвалідів - час для роздумів

Міжнародний день інваліда – це не просто свято. Це привід для роздумів, аналізу і вдосконалення кожної людини. Це час переосмислення життєвих цінностей та проблем, з якими чи не щодень зіштовхуються люди із обмеженими фізичними можливостями.

В цей день міський голова Світлана Усик та працівники міськвиконкому відвідали інвалідів – жителів нашого міста, які мають фізичні вади та прикуті до ліжка, передавши їм продуктові пакети. Під час візиту обговорили із ними можливості вирішення їхніх  соціально–побутових проблем.

4 грудня у приміщенні ФСК «Повір у себе» було проведено спортивний фестиваль серед людей із обмеженими фізичними можливостями міста Сарн. До учасників змагань звернувся заступник міського голови Віктор Хомич. Він передав вітання і слова підтримки від міського голови та побажав усім міцного здоров’я, наголосив на пріоритеті роботи міської ради у вирішенні проблем цій категорії населення. Віктор Хомич акцентував увагу на важливості та особливостях цього свята та побажав благополуччя і добробуту усім учасникам. Разом з тим зазначив, що відзнаки, перемоги та досягнення членів клубу є прикладом для усіх здорових людей!

Олександр Фесовець, тренер обласного центру «Інваспорт», заслужений тренер України та депутат міської ради, до слова запросив Олександра Цицюру – голову суддівського комітету, який окрім привітань та побажань висловив особливу подяку органам місцевого самоврядування та підприємцям, які в черговий раз виявили небайдужість у вирішенні проблем, щораз,  проявляючи милосердя та підтримку до людей із особливими потребами.

Після офіційного відкриття учасники розпочали змагання.  Спортивний фестиваль проводився у трьох видах спорту: дартс, шашки та настільний теніс. Не зважаючи на морозну погоду за вікном, у залі в фізкультурно-спортивного клубу «Повір у себе» панував справжній спортивний запал! Цього річ участь у змаганнях взяли 18 осіб, з яких 2 подружні пари. Всі вони з великою відповідальністю віднеслися до фестивальної програми і навіть взяли участь, ба більше, перемогли одразу у декількох видах змагань.

По закінченню змагань суддівська колегія визначила переможців за найбільшою сукупною сумую очок. Першість серед чоловіків у змаганнях «шашки» отримав Набухотний Роман, друге місце посів Гордій Геч, третє – Анатолій Сєркін.  Естафету першості серед жінок у цій же секції перейняла Валентина Жученя,  далі - Олена Соловей за друге та Ірина Шатук за третє призове місце. За вправність та чіткість у запеклій боротьбі з настільного тенісу перемогу отримав Павло Чмерук, який своїм спортивним запалом обійшов Юрія Яшу та Василя Жученю, що зайняли друге та третє місце відповідно. Серед жінок у вмінні граціозного кидання дротиків першість здобула Ксенія Сєркіна, за нею у турнірній таблиці - Олена Соловей та Валентина Жучення. А абсолютним лідером у змаганнях із дартсу серед чоловіків став Роман Набухотний, який вправно випередив Івана Масовця та Сергія Ковловця, які із останніх сил боролися за лідерство у цьому виді спорту. Переможці змагань отримали грамоти, солодощі та особливі подарунки – чашки із зображенням головних символів міста Сарни, які для них підготувала міська рада.

Окремо слід відзначити спортивні досягнення члена клубу Набухотного Романа, який в черговий раз виборов призові місця на світових змаганнях серед спортсменів із вадами зору. Почесне перше місце Роман посів на Чемпіонаті світу із пауерліфтингу у дисципліні жим лежачи та третє місце на Чемпіонаті Європи з триборства, які проходили у м. Камер Туреччина.

Святкування продовжилось  6 грудня. Спільними зусиллями підліткового клубу «Юність» та членів Сарненської територіальної організації УТОГ було організовано концертну програму. До заходів, присвячених Міжнародному дню інваліда, долучились і члени товариства глухих інших районів.  Голова територіальної організації УТОГ Любов Ярута зазначила про розвиток, успіхи та творчий потенціал членів товариства, які взяли участь у концертній програмі. Це саме відмітив і Віктор Хомич, який звернувся до присутніх та висловив слова вдячності учасникам заходу, котрі своєю енергетикою, креативністю та успіхами у творчій самодіяльності отримали шквал аплодисментів у глядацькій залі.

Олександр Цицюра висловив слова подяки усім спонсорам, які долучилася до заходів з приводу міжнародного дня інвалідів, а саме Сарненській міській раді, ПП Аврамишину Дмитру, ТзОВ «Технобуд» та Сарненській районній державній адміністрації. У своєму виступі зосередив свою увагу на значимості органів місцевого самоврядування, які постійно долучаються до підтримки ФСК «Повір у себе» та створюють належні умови для функціонування клубу. Після святкового концерту для учасників та членів товариства було організовано солодкий стіл. (Фото в галереї)