Міста-партнери

Міжнародний рух поріднених міст зародився у роки Другої світової війни. У 1942 році англійський Ковентрі та радянський Сталінград прийняли рішення встановити дружні стосунки та використовувати їх для розвитку співробітництва в інтересах миру та добробуту громадян. Шляхетні цілі поріднених міст отримали згодом широке визнання міжнародної спільноти, сприяли розвитку громадянської ініціативи у різних країнах світу.

Поріднені міста, міста-побратими – два міста, розташовані у різних державах, між якими встановлені постійні дружні зв’язки для взаємного ознайомлення з життям, історією та культурою, з метою досягнення кращого взаєморозуміння, укріплення співробітництва та дружби між народами різних країн, а також обміну досвідом у вирішенні аналогічних проблем, які стоять перед міською владою та організаціями.

Сарненська міська рада входить до складу Асоціації міст України. Містами побратимами є місто Длуголенка та місто Новий Двір Гданський Республіки Польща. Підтримуються партнерські відносини з містом Лунінець Республіки Білорусь, радою ветеранів 397-ї стрілецької дивізії з Ростова-на Дону (Росія).

Співробітництво міст полягає в обміні делегаціями, художніми та спортивними колективами, виставками, літературою, кінофільмами, фотоматеріалами, організації різноманітних проектів з метою вивчення та розуміння історичних, культурних, життєвих подібностей та розбіжностей, обміні інформацією про життя міст та ведення міського господарства.

Так, у 2009 році в місті побували делегації з Гміни Длуголенка та міста Новий Двір Гданський, які ознайомились з культурним, спортивним, духовним життям міста під час проведення Дня молоді та Дня міста. Делегація міста Сарни брала участь у святкуванні Днів Жулав та спортивних змагань серед міст-партнерів Польщі, Росії, Словаччини, Німеччини, України в м. Новий Двір Гданський.

В рамках діяльності Європейської волонтерської служби для молоді міста було запропоновано направити своїх волонтерів для роботи в Польщі. І з 2009 року в Гміні Длуголенка вже працює волонтером представник міської громадської організації «Смарт».

Офіційний сайт Гміни Длуголенка

Офіційний сайт Нового Двору Гранського