Міський голова Світлана Усик разом із ветеранами вшанували пам'ять визволителів міста Сарни

Роки і дні, перегортаються сторінки, відходять у небуття слова, думки, почуття і вчинки. Та плинність часу не власна над подвигами героїв, над пам’яттю їх побратимів, над шаною і повагою тих, хто сьогодні схиляє свої голови перед визволителями.

11 січня минає 71 рік,  коли наше місто визволили від німецько-фашистських загарбників в роки Другої світової війни. Ці страшні і криваві дні закарбувалися в пам’яті та мудрих поглядах наших ветеранів. Їх героїзм – приклад для нас, їх подвиг – наша свобода. Вони боролися за мир, і сьогодні зі сльозами на очах згадують зиму 44-го та з болем співставляють її із сьогоднішніми подіями.

Поліський край вже з перших днів охопило страшне полум’я війни. Вже на третій день літаки бомбили наше місто. Через станцію Сарни було розроблено план евакуації робітників і службовців та обладнання із місцевих заводів і фабрик. Залишаючи місто, підривники знищували важливі залізничні об’єкти.  6 липня окупанти ввійшли в м. Сарни. Ця дата стала початком великої боротьби наших героїв, початком страждання та жорстокості, яку нацисти принесли на Сарненську землю. Але дух наших воїнів був незламний. Вже з перших днів окупації жителі Сарненщини піднялися на визвольну боротьбу та вступили до партизанських загонів. З 1942 року в місті Сарни почала активно діяти підпільна група під керівництвом Мураді Фідарова, яка вела облік руху поїздів, фіксувала дані про патрульні пункти та дислокацію військових частин. Після чергових підривів колій, поїздів, вбивств німецьких командирів  окупанти провели зачистку міста Сарни та розстріляли підпільних-активістів. З літа 1942 року в Сарненському районі було сформовано загін спецпризначення «Переможці» під командуванням Дмитра Мєдвєдєва, який займався збором розвідувальних даних. І хоча до Перемоги було ще так далеко, з дня у день визволителі нашого міста, тут в окупації, своїм духом та героїзмом здобували свої маленькі перемоги. Мужність та незламний дух захисників міста не дали можливості гітлерівцям виконати свої жорстокі задуми – знести місто і залізничний вузол з лиця землі.

З нагоди свята міський голова Світлана Усик, в.о. голови РДА Ярослав Яковчук, голова райради Микола Драганчук, члени міськвиконкому разом із ветеранами  поклали квіти до пам’ятних знаків визволителям періоду Другої Світової Війни та вшанували пам'ять померлих. На Меморіалі Слави Микола Драганчук наголосив про значимість подвигу та героїчних вчинків визволителів Сарненщини. Світлана Усик та Ярослав Яковчук подякували ветеранам за їх мудрість та незламний дух, який сьогодні є прикладом для тих, хто захищає нашу державу на сході.

Важко знайти слова, якими можна було би передати всю вдячність за безсмертний подвиг. Ми всі у вічному боргу перед Вами, шановні ветерани, за обірвану війною Вашу юність, за зразки мужності, сили духу, самопожертву, яку Ви виявили в боях за рідну землю.