Круглий стіл на базі ВПУ№ 22

8 липня на базі Сарненського ВПУ №22 відбувся круглий стіл «Професійна підготовка робітничих кадрів в регіоні: сучасний стан та перспективи розвитку  в умовах децентралізації влади».

Після закінчення загальноосвітньої школи молодь залучається у суспільне виробництво різними шляхами, тому Сарненська міська рада спільно з Сарненською РДА, Національною академією педагогічних наук України, Інститутом професійно-технічної освіти, Львівським науково-практичним центром, Управлінням освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Вищим професійним училищем №22  обговорювали  систему професійної підготовки робочих кадрів.

Серед запрошених та учасників круглого столу – голова Сарненської РДА Сергій  Євтушок, голова Сарненської районної ради Микола Драганчук, виконуюча обов’язки міського голови Світлана Усик, завідувач відділу економіки ПТО Львівського науково-практичного центру, інституту ПТО НАПН України, кандидат педагогічних наук Михайло Копельчак, методист НМЦ ПТО

Управління освіти і науки в Рівненській області Павло Процюк,  а також представники малого і середнього бізнесу, районного Центру зайнятості та працівники нашого навчального закладу під керівництвом заслуженого працівника освіти України, директором ВПУ-№22 Володимира Городнюка.

Мета круглого столу – обговорення сучасних проблем об’єднання зусиль владних структур, опорного професійно-технічного навчального закладу та інших закладів освіти регіону, промислових й бізнесових структур, державних та громадських організацій у створенні інтегрованої регіональної системи підготовки та працевлаштування кадрів.

Приділили увагу управлінню діяльністю Сарненського професійно-освітнього округу, зокрема, з особливостями професійної підготовки робітничих кадрів в умовах Сарненського професійно-освітнього округу ознайомив присутніх директор ВПУ №22 Володимир Городнюк.        

У ході роботи говорили про регіональний ринок праці та його проблеми, роль професійних закладів освіти в діяльності регіонального професійно-освітнього округу,економічні чинники забезпечення якості професійної підготовки кадрів для району.

А в  ході спільних обговорень й пропозицій – хороший результат, новий досвід та перспектива створення та організації діяльності регіонального центру професійної орієнтації. Також на базі ВПУ № 22 діє експериментальний майданчик – ново започаткований проект, яке очолив заступник директора з науково-методичної роботи Роман Городнюк. «Експериментальний майданчик діє у рамках проекту Міносвіти, захищається й фінансується зі сторони закону. – коротко розповідає Роман Володимирович. – У нас він проходить на всеукраїнському рівні ( є ще проекти обласного й районного рівнів) й триватиме 5 років. Назва проекту  -  «ВПУ 22 як опорне училище по Сарненському району», а суть роботи полягає у можливості проведення експериментів у галузі освіти за умови тісної співпраці з органами місцевого самоврядування».

На думку керівника проекту це дозволить місту покращити якість профтех освіти й продовжувати інтеграцію до європейських зразків.

Фото з офіційного сайту ВПУ№22