Конференція освітян району

Традиційно, напередодні нового навчального року, освітяни Сарненщини збираються разом аби обговорити проблеми, підбити підсумки, оцінити напрацювання та визначити плани у галузі освіти району. 28 серпня в Сарненському районному будинку культури відбулася районна серпнева конференція делегацій на чолі з керівниками загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів району за участю керівництва району, органів місцевого самоврядування, Народного депутата України Миколи Кучерука, жителів району та засобів масової інформації.

Урочистий захід розпочали творчо й цікаво на патріотичній ноті з виступу зразкового аматорського хореографічного колективу «Журавка». Відкрив конференцію начальника відділу освіти районної державної адміністрації Геннадій Аврамишин. «Не за горами початок нового навчального року. Цьогоріч він стане для нас особливим та хвилюючим, адже першовересень розпочинається тоді, коли у країні триває війна». Геннадій Аврамишин наголосив, що освітянам міста та району доведеться вирішувати незвичні, але нагальні питання, пов’язані з біженцями, мобілізацією, а також економією та обмеженим фінансуванням, в зв’язку з нинішніми подіями.

Також до освітян з вітальним словом звернулись голова районної державної адміністрації Сергій Євтушок, голова районної ради Микола Драганчук, перший заступник міського голови Світлана Усик. На конференції також був присутній народний депутат України Микола Кучерук. Усі представники влади побажали вчителям щастя, здоров’я, успіхів, миру та вдячних вихованців. Говорили у контексті поздоровлень і про нинішню ситуацію, АТО та військових. Народний депутат України Микола Кучерук наголосив, що Україна ніколи не буде загарбана та закликав всіх об’єднатися заради нашої Батьківщини, а голова райдержадміністрації Сергій Євтушок подякував освітянам та передав вітання й квіти першим вчителям від військових, які знаходяться у найгарячіших точках.

В ході роботи конференції було розглянуто питання про підсумки роботи освітянської галузі за 2013-2014 роки в контексті впровадження базового компонента дошкільної освіти, Державного стандарту початкової, базової та повної загальної середньої освіти та завдання на 2014-2015 н.р. За результатами роботи 2013-2014 було нагороджено кращих педагогічних працівників району почесними грамотами районної державної адміністрації та подяками міського голови.

Окрім того випускникам педагогічних закладів Геннадій Аврамишин вручив направлення на роботу в навчальні заклади району та пам'ятки молодому вчителю. А усі присутні мали змогу переглянути цікавий та змістовний фільм про «Готовність шкіл до нового навчального року».

Протягом роботи конференції у холі районного будинку культури проводилась виставка виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та благодійна акція «Все для армії – все для перемоги!».

На завершення заходу відбулося покладання квітів від педагогів району до меморіальних дощок В'ячеслава Чорновола та Михайла Грушевського, а також до пам’ятника Тарасу Шевченку.