Інтерв’ю міського голови Світлани Усик до Дня місцевого самоврядування

Інтерв’ю міського  голови Світлани Усик до Дня місцевого самоврядування,   дати, пов’язаної із здобуттям Україною незалежності і розбудовою власної державності та демократії.

Світлано Борисівно, понад місяць , на позачергових виборах міського голови 26 жовтня ц.р. громада довірила Вам управляти містом. Напередодні професійного свята – Дня місцевого самоврядування , поділіться своїми враженнями від перебування на посаді, прийнятими першими, під Вашим керівництвом, рішеннями, здобутками.

  Місцеве самоврядування – це найбільш наближена до людей ланка влади. До нас перших люди йдуть зі своїми проблемами, надіями та сподіваннями. І саме від професіоналізму, досвіду, компетенції та відповідальності працівників органів місцевого самоврядування залежить добробут людей та майбутнє нашого міста. Самоврядування – це можливість громад самим вирішувати місцеві проблеми, формувати бюджети, впливати на життя свого регіону. Влада тільки тоді буде задовольняти потреби кожної  людини, громади, коли й сама громада безпосередньо буде брати активну участь у прийнятті спільних рішень разом з владою та формувати цю владу.

І мета у нас єдина – зробити Сарни справжнім європейським, комфортним для людей містом.

Перший місяць на посаді міського голови пройшов неначе один день, з відчуттям великої відповідальності у забезпеченні безперебійного функціонування міського господарства, надання адміністративних та комунальних послуг належного рівня мешканцям райцентру. Режим робочого дня розписаний похвилинно на щоденне вирішення нагальних для громади питань. З метою консолідації зусиль депутатів міської ради, членів міськвиконкому, територіальної громади актуальні питання життя міста, по яких приймаються рішення,  проходять публічне обговорення.   Підтвердженням моїх слів є роботи виконані за останній місяць по благоустрою парку Героїв Майдану та встановлення пам’ятника загиблим   у столиці героям Небесної сотні, громадська підтримка ініціатив міськвиконкому з благоустрою території міста і фарбування паркану кладовища по вул. Ковельській, акція воїнів АТО з висадження фруктових дерев та троянд спільно з учнями шкіл та вихованцями дошкільних навчальних закладів. Яскравим прикладом консолідації громади є участь сарн енців у допомозі нашим землякам – учасникам військових подій на сході країни. Одним із пріоритетних напрямків роботи в якості міського голови вважаю забезпечити ефективну участь населення у вирішенні місцевих проблем. Тому, ми маємо   довести собі і людям, що місцеве самоврядування – це природна форма життєдіяльності громади, а не форма  бюрократії. Великі сподівання на подальшу плідну співпрацю та підтримку у вирішенні питань розвитку регіону покладаємо на народного депутата України Сергія Євтушка. Глибоко переконана, що тільки спільно з громадою, представниками бізнесу, керівниками підприємств і організацій, посадовими особами виконавчих і представницьких органів влади району  ми можемо досягти позитивних результатів.  

- З тридцяти шести депутатів міської ради половина обрана за пропорційною системою - партійними списками, половина – за мажоритарною - по виборчих округах. Ви не брали участі у місцевих виборах 2010 року. Як знаходите порозуміння з представниками різних політичних сил?

Заполітизованість місцевого самоврядування – це також одна з проблем.      Партійна дисципліна потрібна при виконанні конкретних поставлених завдань, а не при голосуванні – голосувати кожен має так, як підказує сумління і здоровий глузд.

Я, як міський голова, і депутати, ми разом стали представниками влади волею громади і   їй підзвітні.   Від нашої відповідальності, професійності, компетентності, активної позиції залежить добробут громади, її майбутнє. Ми маємо зробити все, аби громада не пожалкувала і не розчарувалася у своєму виборі.  Нам нічого  ділити, крім, хіба що, відповідальності. У нас одна мета, щоправда шляхи її досягнення бувають альтернативними. Тоді ми спокійно обговорюємо плюси та мінуси різних підходів і знаходимо спільний знаменник.   Є нормальна співпраця, взаєморозуміння. І за це треба віддати належне депутатам міської ради. Окремі із них отримують кредит довіри своїх виборців уже не одне скликання інші, обрані вперше, але разом на ділі доводять, що можуть з честю і гідністю виправдовувати виявлене їм високе довір’я.

 Сьогодні багато говорять про реформу місцевого самоврядування, справді є шанс отримати більше повноважень на місцях, аби кожне село і місто могло самостійно розпоряджатися власними ресурсами. Звісно, це станеться, але, очевидно, не так скоро, як би хотілося. Що для цього, на вашу думку, потрібно зробити в першу чергу? І як швидко ви прогнозуєте втілення  реформи на місцях?

– В першу чергу, потрібна політична воля. Політична воля представників двох гілок влади – і законодавчої, і виконавчої. Тому що зміст усіх реформ зводиться до простої тези –   центральна влада, має поділитись і владними повноваженнями, і фінансовими, з містами, селищами, селами.   А що стосується самої суті реформування. То я вважаю, що не потрібно винаходити український велосипед. Реформи, успішно зреалізовані в багатьох країнах Європи, особливо у  Польщі. Ця країна провела успішну адміністративно-територіальну реформу. Тому саме таку практику потрібно застосувати в Україні. Польща проводила цю реформу протягом десяти років, а нам потрібно врахувати досвід її запровадження, щоб максимально скоротити цей термін.  

- Що б ви побажали напередодні Дня місцевого самоврядування?

Я висловлюю вдячність депутатам, членам міськвиконкому, працівникам міської ради , головам громадських організацій, які демонструють  відповідальність у роботі, чуйність та щедрість душі, саме вони, представляючи інтереси громади, тим самим забезпечують право кожного з нас бути почутими. Переконана, що працівники органів місцевого самоврядування залишатимуться завжди мудрими, толерантними, готовими в будь-яку хвилину прийти на допомогу один одному. Я дуже сподіваюся, що у вирішенні нагальних проблем нашої громади ми завжди будемо користуватися взаємною допомогою. Бо лише так ми зможемо дати відповідь на ті складні виклики, які є сьогодні в економіці і соціальній сфері.

Користуючись нагодою, вітаю всіх, кого люди обрали і довірили їм працювати над вирішенням   проблем, які існують у місті, діючих і колишніх працівників ради, ветеранів органів місцевого самоврядування і всіх жителів Сарн з Днем місцевого самоврядування.

Уклін і шана вам, дорогі сарненці, за високу активність у громадському житті.  Бажаю всім успішної діяльності на благо міста і його мешканців.  Хай цей День професійного свята працівників місцевого самоврядування об’єднує нас у спільному прагненні зробити наше місто багатим і красивим, а громаду – заможною. Бажаю усім, хто працює на благо громади, відстоює її інтереси, міцного здоров'я, родинного щастя, благополуччя, наполегливості у роботі, нових здобутків, здійснення планів і сподівань, непохитної віри у щасливе майбутнє рідного міста та миру і цілісності нашій державі.