Храмове свято на Дослідній

5 серпня православні християни вшановують Почаївську ікону Божої Матері. Це древня, одна з найбільш шанованих православною церквою чудотворна ікона. Ось уже понад чотириста років перебуває вона в Почаївській обителі, залишаючись свого роду осередком її молитовного життя. Безліч зцілень та чудес було явлено людству, після молитов біля Божої Матері. Богородиця є безперестанною молитвеницею і заступницею роду людського, душевного сопкою віруючих, а особливо тих, хто звертається до неї з щирою молитвою.

Для жителів міста Сарни, які проживають у мікрорайоні Дослідної станції, Почаївська ікона Божої Матері по-особливо рідна та близька, адже храмове свято, що припадає саме на п’ятий день серпня відзначають саме завдяки їй.

Жителі мікрорайону та ближніх сіл, гості цьогоріч вперше зібрались на свято поблизу місця, де рік тому було закладено фундамент для майбутнього однойменного храму. Усі разом молилися за мир, благополуччя, здоров’я та процвітання кожної родини. На святковій літургії були присутні секретар Сарненської і Поліської єпархії УПЦ отець Феофан, отець Віталій та отець Василід. На запрошення мешканців та духовенства на свято завітали голова РДА Сергій Євтушок та перший заступник міського голови Світлана Усик. Представники влади міста та району побажали усім присутнім Божого благословення та ласки, миру в державі та захисту від покровительки, добробуту та довголіття.

Сподіваються жителі мікрорайону та місцева влада на розуміння та підтримку з боку Національної академії аграрних наук України, адже земля, на якій перебуватиме майбутня церква, знаходиться у її власності. Неодноразові звернення до керівництва НААН щодо передачі земельної ділянки у власність міста позитивного рішення не дали, тому місцева влада не може оформити правовстановлюючі документи землю та включити її до генерального плану Сарн, щоб розвивати мікрорайон Дослідна станція перспективно та продуктивно.

Фото Василя Сосюка у галереї