Електронні технології: нововведення для українців та досвід сусідів

По-сучасному на новий рівень сьогодні виходять комунікаційні технології, а з ними й консолідація міських ресурсів та послуг. Сьогодні до місцевих та обласних органів, служб, управлінь надходять тисячі листів, приблизно стільки ж дзвінків, також постійно моніторяться інформаційні сайти та сервіси, здійснюється пошук необхідної інформації. Надання адміністративних послуг – пріоритет роботи більшості з вищезгаданих організацій.

Представникам Рівненської, Вінницької, Львівської та Закарпатської областей випала нагода відвідати семінари-тренінги у Рівному, Львові, а згодом й у Республіці Польща. Стажування відбувалося у рамках проекту «Громадські інформаційні центри у Вінницькiй, Закарпатськiй, Львівськiй та Рівненськiй областях – II етап». Проект співфінансований у рамках програми польского співробітництва для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща у 2014 р. у рамках програми „Підтримка демократії” Фундації Міжнародної Солідарності.

У обласних центрах знайомились з розвитком нових комунікаційних технологій та діяльністю центрів надання консультаційних послуг, акцентували увагу на забезпеченні якісного доступу громадян до публічної інформації та електронних послуг та створенні й впровадженні в активне користування громадських інформаційних центрів.

Львівський та Рівненський семінар проходили майже однаково – інформація про центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), основні засади їх формування та специфіка роботи (яка, зазвичай, базується у центральних бібліотеках,органах місцевого самоврядування або громадських організаціях).

Пізнавальною була й кількаденна поїздка до сусідів-поляків. В Бюро обслуговування мешканців міської ради Любліна українці мали змогу побачити добре організований центр надання адмінпослуг. «Там все автоматизовано, техніка працює за людей, запис по талончикам, зручна продумана організація робочого процесу», - ділиться своїми враженнями Олена Абрамович, член делегації з Сарн.

У Польщі українська група проходила курс освоєння та перейняття досвіду польських організацій, зокрема, - органів місцевого самоврядування в частині надання адміністративних послуг та електронного урядування.
Поділився цінним досвідом й департамент IT міської ради Любліна, де у кімнатах розміщено величезну кількість серверів та комп’ютерної техніки. У цій царині компютерної техніки сходяться всі шляхи від відеокамер спостереження який є неймовірна кількість по місту, сервера сайтів і електронних пошт всіх структур, що мають відношення як до міської ради так і ті хто з нею співпрацюють. Придбано це обладнання в рамках проекту співпраці із ЄС.

Окрім того, відвідали міські адміністрації у містечку Пулави (тут вирішили проблему, яка гальмує повноцінний розвиток електронного урядування по всій Польщі-це електронний підпис) та у повіті Ленчней.

На нашу думку даний проект для дого, аби кожен з присутніх чи то в Україні, а чи – в Польщі зміг взяти щось для себе та свого колективу на допомогу у наданні адміністративних послуг у роботі з громадою.