Двадцять шоста зима

Минає ще один рік із дня, коли 15 лютого 1989 року воїни інтернаціоналісти завершили спецоперацію у далекому Афганістані. За офіційними даними у афганській кампанії взяли участь 160 тисяч українців, більше трьох тисяч з яких загинули. Серед тих, хто не повернулись - 11 воїнів нашого району, з них сарненці – Ярослав Губеня та Микола Велімець. Та навіть ця гірка статистика не відкриває очі на масштаби трагедії, яка принесла у наш дім страшна та кривава війна, що цілих десять років калічила та вбивала молодих героїв, що залишились вірними військовій присязі.

У день офіційного завершення афганської спецоперації жителі нашого міста традиційно збираються на Меморіалі Слави, аби вшанувати паям’ять загиблих та віддати шану ветеранам, що пройшли крізь пекло афганської війни. Висловити слова вдячності, та звернутися до воїнів-інтернаціоналістів, на урочистий мітинг з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан прийшли міський голова Світлана Усик, в.о. голови Сарненської РДА Ярослав Яковчук, голова районної ради Микола Драганчук, голова Сарненської районної ради Організації ветеранів України Ринат Валєєв, від імені воїнів-інтернаціоналістів – голова Сарненської районної спілки Ветеранів Афганістану Геннадій Радько.

Від представників міської та районної влади до воїнів-інтернаціоналістів і жителів району звернувся Микола Драганчук. Подякував землякам за мужність, гідне виконання військового обов’язку, пов’язуючи їх героїзм та мужність з подвигами українських захисників, що нині воюють на Сході, побажав їм та сім’ям загиблих міцного здоров’я, добробуту та миру.

Учасники мітингу вшанували загиблих героїв хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку воїнам-афганцям.

Цього ж дня в актовій залі ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» відбулась звітно-виборча конференція Сарненської районної спілки Ветеранів Афганістану. До участі в заході долучились міський голова Світлана Усик, в. о. голови райдержадміністрації Ярослав Яковчук, голова Сарненської районної ради Організації ветеранів України Ринат Валєєв та представники засобів масової інформації.

Під час звітно-виборчої конференції учасники заслухали звіт голови Сарненської районної спілки Ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), спільно обговорили питання, щодо подальшої діяльності спілки та вкотре обрали голову організації Геннадія Радька.