Діяльність

Одним із напрямів реформування відносин у житловій сфері є створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Отже, ОСББ – це юридична особа, створена власниками квартир для спільного управління й утримання будинку та для спільного використання загального майна, яка є неприбутковою організацією.

У Сарнах діє чотири об’єднання співвласників багатоповерхових будівель: по вул.Грушевського,2 «Добробут-Сарни», по вул. Ярослава Мудрого, 5 «Авангард-Сарни», в мікрорайоні Дослідної станції «Оберіг» та в мікрорайоні Сахаліну «Сахалін-Сарни».

За час існування ОСББ власники квартир зрозуміли, що благоустрій та добробут всіх мешканців будинку залежить від них самих. Адже члени ОСББ самі управляють своїм будинком через відповідні органи управління.

За роки існування ОСББ «Добробут-Сарни» силами об’єднання та за підтримки влади було повністю замінено підвальну водопровідну та каналізаційну мережу, утеплено підвал вхідними броньованими дверима; замінено всі виходи каналізаційної мережі з підвалу до каналізаційних колодців; відремонтовано електророзподільний щит; поштукатурено та пофарбовано фундамент будинку; огороджено прибудинкову територію; в 15 квартирах повністю замінено стояки водопровідної та каналізаційної мережі, інше.

ОСББ «Авангард-Сарни» розпочало свою роботу в серпні 2009року. За чотири місяці своєї діяльності їм вдалося частково полагодити лінії теплопередач та повністю замінити освітлення в під’їздах з використанням енергозберігаючих технологій, що дозволило значно скоротити використання електроенергії. Члени об’єднання також активно займаються благоустроєм прибудинкової території. В найближчих планах об’єднання заміна електророзподільних щитів, вхідних дверей, пофарбування фасаду приміщення та облаштування прибудинкової зони відпочинку для його мешканців.

Члени діючих об’єднань співвласників багатоповерхових будівель охоче діляться своїм досвідом з іншими мешканцями багатоповерхівок. Міська влада ж сподівається , що кількість ОСББ в місті буде збільшуватись, що дозволить спільними зусиллями зробити місто більш впорядкованим та зручним для його мешканців.