Чисте місто - здорові мешканці

З початком весняного періоду мешканці нашого міста почали масово спалювати сміття, листя та інші побутові відходи, цим самим отруюючи себе та оточуючих.

Залишки, що виділяються при спаленні, згубно впливають не лише на навколишнє середовище, а й на здоров'я людини. В зоні ризику діти, люди похилого віку, вагітні та люди із хронічними захворюваннями. У димі  міститься чи не весь спектр отруйних речовин: азоту, вуглецю, чадного газу та сполуки важких металів. Як наслідок, вдихання диму нерідко призводить до виникнення респіраторних захворювань, нападів астми, головного болю, запаморочення, алергії та погіршення роботи серця. У тліючих без доступу повітря рослинах, утворюється вкрай небезпечна для людського організму речовина бензопірен, що здатна викликати ракові захворювання.

Проблема полягає й в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, яке посилює забруднення атмосфери і відповідно людського організму. Приміром, при згоранні поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людей (як-то формальдегіди, свинець).

Міськвиконком та інспекція із благоустрою міста Сарни звертається до мешканців міста, підприємців,  керівників установ, підприємств, організацій та повідомляє, що спалення сміття, листя та інших побутових відходів забороняється ЗУ "Про охорону атмосферного повітря", Правилами утримання зелених насаджень міст й інших населених пунктів України, Правилами благоустрою м. Сарни. Відповідальність за порушення цієї норми передбачені Кодексом України "Про адміністративні правопорушення", такі дії тягнуть за собою накладення штрафу на громадян в розмірі від 170.00 грн. до 340.00 грн. і на посадових осіб — від 850.00 грн. до 1190.00 грн.

При виявленні фактів спалювання різноманітних відходів на території міста просимо повідомляти за телефоном в. о. начальника Інспекції з благоустрою м. Сарни Світлана Кузьменко 0992295248.