44 позачергова сесія Сарненської міської ради

15 січня 2015 року відбулася сорок четверта позачергова сесія міської ради шостого скликання. Відкрила її міський голова Світлана Усик. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих мирних жителів від терористичного акту під Волновахою.

Перед сесією відбулося спільне засідання постійних комісій, на якому розглянули питання порядку денного. Тому проекти рішень депутати не обговорювали, та, проголосувавши, приймали в цілому.

Світлнана Усик щиро привітала з днем  народження депутатів, які їх святкували в міжсесійний період. До речі, іменинником був і боєць із зони АТО, обранець громади Олександр Ратич, який повернувся додому в короткотермінову відпустку й узяв участь у роботі сесії.

Згодом міський голова повідомила, що письмових заяв, звернень, запитів від депутатів не надходило. Однак були усні звернення. Поінформувала, що минулої позачергової сесії депутат Раїса Тишкевич звернулася з проханням про відновлення руху пасажирського поїзда Київ-Луцьк через Сарни. З цього приводу надіслали лист Народному депутату. Депутат Віктор Кузьмич зауважив, що краще було б клопотати про зміну руху пасажирського поїзда Ковель-Київ із Рівного, бо потяг Луцьк-Київ уже декілька років не курсує. Тому відновити його роботу – марна справа. Вивчається питання стосовно маршрутки Сарни-Рівне-Львів.

Надійшла пропозиція Віктора Кузьмича про перейменування вулиць міста, як-от: Бєлгородська, Московська й ін., бо як можна далі увіковічнювати ворожі для українського народу назви, коли йде війна на сході, від іноземної агресії гинуть солдати. Депутат Діана Кошкіна у своєму усному зверненні переймалася проблемою міських пасажирських перевезень. Бо й справді, як, скажімо, простій людині після 20 години вечора дістатися на західну частину міста, коли, крім дороговатісного таксі, більше нічого не їздить.

Внісши зміни до міського бюджету на 2014 рік, депутати взялися до розгляду актуального питання - про передачу в оперативне управління та на баланс району дошкільних навчальних закладів та закладів культури. Вирішення його диктується необхідністю та у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» № 79-VІІІ від 28 грудня 2014 року, зокрема внесення змін до статей 88, 89 Бюджетного кодексу України, де вказано, що видатки на утримання дошкільної освіти, закладів культури здійснюються з районних бюджетів. Депутат Діана Кошкіна висловила стурбованість із цього приводу й поцікавилася, чи не зумовить нововведення скорочення працівників. Доповідач, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віктор Хомич, зауважив, що заклади будуть передані в оперативне управління, а не в комунальну власність. Тому якихось юридичних наслідків, приміром зміни статуту, для них не буде. У зв’язку з набранням чинності цього Закону України буде ліквідовано й централізовану бухгалтерію виконавчого комітету міської ради.

На сесії розглянули проекти рішень із цільових програм із пріоритетних напрямків розвитку райцентру на 2015 рік. Дискусія виникла під час обговорення програми з фінансової підтримки інспекції з благоустрою міста. Зрештою, зійшлися на думці, що вона потрібна, але зі зміною деяких функцій і обов’язків.

Під час розгляду Програми з проведення культурно-масових заходів, відзначення знаменних і пам’ятних дат у 2015 році внесли поправку. Зміст її стосується проведення в місті феєрверків, виділення на це коштів. Лунали пропозиції взагалі їх відмінити через військові дії на сході України. Однак фінансування не скасують, бо за рік будуть і знаменні події, зокрема й перемога над ворогом.

У проекті рішення про міський бюджет на 2015 рік визначили фінансові показники. У цілому дохідна частина міського бюджету становить 11254000 грн. Така ж цифра й із загального обсягу видатків, із них видатки загального фонду в сумі 6507564 грн. і видатки бюджету розвитку (спеціального фонду) – 4746436 грн., у тому числі за рахунок надходження коштів із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду) – 4546436 грн.

Обранці громади дали згоду на приватизацію житлового приміщення в гуртожитку по вул. Пирогова, 4/12.

У «Різному» депутат Любов Оверчук звернулася з проханням до Світлани Усик, на сесії районної ради підняти питання щодо організації харчування учнів молодших класів. Депутат Ніна Ткаленко повідомила, що від населення надходять скарги щодо якості ритуальних послуг. Депутат Олександр Ратич акцентував увагу на початок (з 20 січня) мобілізації до лав Збройних сил України для захисту її суверенітету та територіальної цілісності. Просив проявити патріотизм, відданість, вірність Батьківщині. Депутат Віктор Кузьмич застеріг, аби в місті не повторилася ситуація з питною водою, як це сталося в столиці України.

Насамкінець Світлана Усик запросила депутатів взяти активну участь у святкуванні Водохреща, зокрема прийти 19 січня на Гребний канал (східна частина міста). Побажала всім успішного завершення циклу новорічно-різдвяних свят, щастя, міцного здоров’я, благополуччя, миру, злагоди та довголіття, а також запропонувала депутатам активніше долучатись до ініціатив міського голови з тим, щоб реалізувати всі заплановані проекти та виконати бюджет на 2015 рік.