Актуально

Роз'яснення щодо сплати земельного податку фізичними особами

Із роз'ясненням щодо сплати земельного податку фізичними особами ви можете ознайомитись перейшовши за посиланням: http://sarny-rada.gov.ua/content/Rozyasnennya-shchodo-splaty-zemelnogo-podatku-fizychnymy-osobamy

 

З А Я В А про надання податкової пільги

Начальнику Сарненської ОДПІ

ГУ ДФС у Рівненській області

Зашко Н.П.

______________________________________________

(прізвище, ім'я, по батькові особи, яка подає заяву)

_____________________________________________

(реєстраційний номер облікової картки платника податків)

______________________________________________

АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА щодо недоцільності скасування акцизного податку з роздрібного продажу тютюну

Недоліки скасування роздрібного акцизного податку можна простежити на прикладі акцизу з роздрібного продажу нафтопродуктів.

В грудні 2016 року було скасовано акцизний податок з роздрібного продажу нафтопродуктів. Водночас, Уряд ухвалив Порядок перерозподілу акцизу з виробництва та імпорту нафтопродуктів, яким 13,44% загальнодержавного акцизу перерозподілятиметься між місцевими бюджетами.

Запропонована Мінфіном система перерозподілу таких доходів не враховує зростання обсягів акцизу за рахунок інфляційних процесів, росту курсу валюти та залучення нових інвесторів. Так, в 2016 році ріст до 2015 року складав 151,6%. Таким чином, враховуючи таку тенденцію, надходження від місцевого акцизу склали б 10,8 млрд. гривень. В той же час акциз з виробництва та імпорту нафтопродуктів у 2017 році заплановано в обсязі 52,0 млрд. грн. (за даними Мінфіну). Таким чином для місцевих бюджетів надходження в 2017 році складатимуть лише 7 млрд. грн. = 52,0 млрд. грн. х 13,44%  (підтверджено інформаційно-аналітичними матеріалами, презентованими Прем’єр-міністром України). (Примітка: у 2016 році фактично зібрано більше 7 млрд. грн.). Тобто недоотримання у 2017 році від запровадження змін (скасування роздрібного акцизного податку) складатиме 3,8 млрд. гривень.

Крім цього у 2016 році ставка акцизного податку з роздрібного продажу нафтопродуктів становила 42 євро за кожних 1000 літрів проданого пального, які одразу потрапляли до місцевих бюджетів. У 2017 році ставку акцизного податку на бензини встановлено в розмірі 213,5 євро за 1000 л, тобто з цієї суми 28,7 євро за 1000 л (13,44 %) буде спрямовано до місцевих бюджетів. Наочно одразу ж простежуються втрати надходжень в місцеві бюджети в розмірі 13,3 євро за кожні 1000 л. Слід зазначити, що в гривневому еквіваленті місцеві бюджети у 2017 році отримають не менше надходжень 2016 року (закладено в порядку перерозподілу). При цьому, така компенсація місцевим бюджетам передбачена лише на 2017 рік. В той же час гарантій збереження надходжень від цього податку в розмірах не менших ніж у 2016 році на наступні бюджетні періоди не встановлено.

Крім цього, не визначений розподіл цього податку між місцевими бюджетами в наступних бюджетних періодах. Таким чином, в 2018 році надходження акцизного податку з нафтопродуктів до конкретного місцевого бюджету залежатиме від рішення Уряду.

Запровадження аналогічного перерозподілу акцизу на тютюнові вироби призведе до аналогічних проблем.

Місцеві податки та збори

З рішенням про місцеві податки та збори, що встановлені Сарненською міською радою та введенні в дію з 01.01.2017 ви можете ознайомитись перейшовши за посиланням: http://sarny-rada.gov.ua/content/no-424-Pro-vnesennya-zmin-do-Polozhen-p...

 

ПРОЕКТ СТАТУТУ територіальної громади міста Сарни Рівненської області

З текстом проекту основного документа Статуту територіальної громади міста Сарни та додатків до нього можна ознайомитися перейшовши за посиланням: http://sarny-rada.gov.ua/content/STATUT-terytorialnoyi-gromady-mista-Sarny-Rivnenskoyi-oblasti-proekt

Графік руху автобусів на міських маршрутах у м. Сарни

Нові графіку руху автобусів на міських маршрутах у м. Сарни дивитись тут.

План зонування території (зонінг) міста Сарни

Сарненська міська рада повідомляє про затвердження Плану зонування території (зонінг) міста Сарни.

Детальніше тут.

Генеральний план міста Сарни

Сарненська міська рада повідомляє про затвердження Генерального плану міста Сарни.

Детальніше тут.

Місцеві податки та збори

До уваги мешканців міста, фізичних та юридичних осіб.

Відповідно до змін в законодавстві України, Сарненською міською радою встановлено місцеві податки та збори на майно, на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортний податок, єдиний податок, плату за землю, транспортний податок.

Сторінки

Підписатися на Актуально