Про місто
нд, 2011-04-10 14:56
Населення міста: 28 тис. чол.
Територія міста: 2092 га.
День мiста: другий день Трійці.
Місто Сарни – місто районного значення, адміністративний і культурній центр однойменного району Рівненської області. У 2012 році місту виповнилось 127 років з дня заснування.
За легендою назва міста пішла від дикої козулі, сарни, яких було дуже багато в лісах Рівненського повіту Волинської губернії.
Починалося місто з залізниці, перша колія яка «Петербург – Лунінець – Ровно», пролягла через Сарни в 1885 році, серед непрохідних боліт і дрімучого лісу. 2 серпня 1885 року був відкритий рух поїздів на дільниці «Лунінець – Сарни - Ровно». З цього ж дня почала існувати станція Сарни. Для працівників станції почали будувати житло, помітно почала зростати і чисельність населення. Отож подальший розвиток міста тісно пов'язаний із залізницею.
Місто Сарни почало інтенсивно розвиватись після Великої Вітчизняної війни, поступово набирало промислового характеру. Усьому світові стала відома військова база "Сарни" у зв'язку із ліквідацією ракет середньої дальності згідно із договором між колишнім СРСР та США. У Сарнах була знищена остання пускова установка згаданого класу ракет.
Сарни розташовані в мальовничому куточку Західного Полісся, саме там, де зливаються води найбільших рік області – Горині і Случа. Від обласного центру місто Сарни знаходиться на відстанні 90 км, від української столиці – 300 км, від кордону з Білорусією – 67 км.
Вигідне географічне розташування, сприятливі умови для розвитку промислового виробництва, природні багатства (ліс, торф, граніт, вапняки та ін.), наявність залізничної станції, автомагістралі обласного та державного значення висунули місто в число привабливих ділових партнерів у державі та за кордоном.
У Сарнах народилися та проживали: лауреат Нобелівської премії в галузі фізики Григорій Шарпак, який нині живе у Франції: автор роману ''Поліщуки" - Борис Швед; президент Всесоюзної академії сільськогосподарських наук імені Леніна – М.О. Ольшанський, знаменитий лікар-психотерапевт – К.М.Дубровський.
Соціально, економічно і екологічно збалансований розвиток міста, спрямований на створення економічного потенціалу, повноцінного життєвого середовища для сучасного та наступних поколінь є основним завданням міського голови та апарату міської ради.