Про місто

Населення міста: 28 тис. чол.

Територія міста: 2092 га.

День мiста: другий день Трійці.Місто Сарни – місто районного значення, адміністративний і культурній центр однойменного району Рівненської області. У 2012 році місту виповнилось  127 років з дня заснування.
 
За легендою назва міста пішла від дикої козулі, сарни, яких було дуже багато в лісах Рівненського повіту Волинської губернії.
 
Починалося місто з залізниці, перша колія яка «Петербург – Лунінець – Ровно», пролягла через Сарни в 1885 році, серед непрохідних боліт і дрімучого лісу. 2 серпня 1885 року був відкритий рух поїздів на дільниці «Лунінець – Сарни - Ровно». З цього ж дня почала існувати станція Сарни. Для працівників станції почали будувати житло, помітно почала зростати і чисельність населення. Отож подальший розвиток міста тісно пов'язаний із залізницею.
 

Про місто. Залізничний вокзал

Місто Сарни почало інтенсивно розвиватись після Великої Вітчизняної війни, поступово набирало промислового характеру. Усьому світові стала відома військова база "Сарни" у зв'язку із ліквідацією ракет середньої дальності згідно із договором між колишнім СРСР та США. У Сарнах була знищена остання пускова установка згаданого класу ракет.
 
Сарни розташовані в мальовничому куточку Західного Полісся, саме там, де зливаються води найбільших рік області – Горині і Случа. Від обласного центру місто Сарни знаходиться на відстанні 90 км, від української столиці – 300 км, від кордону з Білорусією – 67 км. 
 
Вигідне географічне розташування, сприятливі умови для розвитку промислового виробництва, природні багатства (ліс, торф, граніт, вапняки та ін.), наявність залізничної станції, автомагістралі обласного та державного значення висунули місто в число привабливих ділових партнерів у державі та за кордоном.

У Сарнах народилися та проживали: лауреат Нобелівської премії в галузі фізики Григорій Шарпак, який нині живе у Франції: автор роману ''Поліщуки" - Борис Швед; президент Всесоюзної академії сільськогосподарських наук імені Леніна – М.О. Ольшанський, знаменитий лікар-психотерапевт – К.М.Дубровський.

Соціально, економічно і екологічно збалансований розвиток міста, спрямований на створення економічного потенціалу, повноцінного життєвого середовища для сучасного та наступних поколінь є основним завданням міського голови та апарату міської ради.